2016/02/22

Wyzwania na każdy dzień

Budzik spędza mi sen z powiek. Krzywię się na jego dźwięk, lecz posłusznie, choć w wielkich katuszach wstaję z łóżka. Zaczyna się kolejny niby nowy dzień, choć taki sam jak wszystkie poprzednie. W pośpiechu dopijam ostatni łyk kawy i spieszę do szkoły, nerwowo powtarzając jeszcze zapamiętane pojęcia na dzisiejszy sprawdzian. Gdy nie zwracam uwagi na czas, ten wyjątkowo szybko pędzi. Wracam do domu zmęczona, lecz nie jest to spowodowane krótkim snem czy natłokiem zajęć, lecz rutyną, która często puka w moje drzwi, a ja ulegle wpuszczam ją do mojego świata. Nie gości u mnie jednak zbyt długo, ponieważ przeszkadza jej sposób w jaki żyję. Każdy dzień traktuję jako szansę, nowe wyzwanie, które może przynieść ciekawe przeżycia, doświadczenia. Korzystam ze wszelkich okazji, które mogłyby sprawić, że życie nabrałoby świeżości, nowych barw. Aby uniknąć monotonii, podejmij się wyzwań, otwórz się na nowości, nie bój się czasem zaryzykować. Jeśli czegoś nie spróbujesz to nigdy nie dowiesz się, czy było warto.
POMÓŻ KOMUŚ BEZINTERESOWNIE
To wyzwanie, które życie stawia przed nami każdego dnia. Czasem nie mamy ochoty, aby pomagać, lecz naprawdę warto znaleźć w sobie chęci i po prostu pomóc w jakikolwiek sposób - czy to mamie podczas przygotowywania posiłku, czy to młodszemu rodzeństwu w odrabianiu lekcji. Pomaganie ma wiele form. Każdego dnia możesz zatem próbować pomagać na różny sposób.

ZACZNIJ PROWADZIĆ DZIENNIK
Pamiętniki, dzienniki to świetny sposób, aby poprzez pisanie wyładować wszelkie swoje emocje i uczucia, które w nas być może od dawna buzują, lecz nie mamy odwagi, aby komukolwiek o nich powiedzieć. W prowadzeniu dziennika nic nas nie ogranicza. Możemy pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób tylko zechcemy.

NIE SMUĆ SIĘ, A UŚMIECH TRAKTUJ JAKO LEKARSTWO
Nie narzekaj ani nie denerwuj się zbyt szybko na rzeczy czy też ludzi. To tylko niepotrzebna strata czasu. Nie chowaj urazy przez lata tylko naucz się wybaczać. Doceń wszystko, co masz, ponieważ życie każdego z nas jest piękne, a czasem musimy dostrzec słońce, które sami wciąż zasłaniamy chmurami. Uśmiechnij się i idź śmiało przez życie.


NAPISZ OPOWIADANIE/WIERSZ/PIOSENKĘ
Odkryj w sobie i zacznij rozwijać zdolności pisarskie. Być może to jest coś, co stanie się Twoją nową pasją. Pisanie to niesamowita sprawa. Przelewanie własnych myśli na papier potrafi kojąco wpływać na naszą duszę. 

ODKRYJ NOWYCH BLOGERÓW I VLOGERÓW
Ludzie potrafią często zainspirować bardziej niż cokolwiek innego. Jeśli wcześniej nie zdarzało Ci się czytać blogów (a trafienie na ten wpis to zwykły przypadek), zacznij poszukiwać nowości i motywacji w internecie. Niektóre artykuły, filmiki, posty potrafią niezwykle pomóc i też poprawić humor.

ZACZNIJ OGLĄDAĆ JAKIŚ SERIAL
Nie jestem pewna czy to do końca dobry pomysł na wyzwanie, ale lepiej umieścić to w kategorii niebezpiecznych wyzwań. Dobry serial potrafi często dosłownie uzależnić, ale jeśli mamy silną wolę i wystarczającą odporność to możemy urozmaicić sobie dzień obejrzeniem kolejnego odcinka jakiegoś serialu.

UGOTUJ COŚ
Wyszukaj ciekawy przepis i wypróbuj go w swojej kuchni. Uważaj tylko, aby sposób przygotowania nie wykraczał poza obecne doświadczenia kulinarne. Rozwijaj się i z każdym kolejnym razem decyduj się na coraz to cięższe, bardziej pracochłonne, lecz ciekawsze przepisy.

UCZ SIĘ, ZDOBYWAJ WIEDZĘ 
Rozwijaj swój umysł i poświęć czas rzeczom, tematom, które naprawdę Cię interesują. Czytaj, dowiaduj się i kształtuj własną wiedzę. Chcesz nauczyć się jakiegoś języka lub chciałabyś/chciałbyś wiedzieć wszystko o danym wątku? Zgłębiaj się w dany temat i każdego dnia poświęć choć chwilę na jego bliższe poznanie.

DZIAŁAJ W KIERUNKU SWOICH MARZEŃ
Każdy z nas ma jakieś marzenia i chciałby je spełnić, lecz nie zrealizujemy ich bez działań. Obmyśl plan, zobacz, co jest Ci potrzebne do osiągnięcia swojego celu, wypisz niezbędniki, w które musisz się zaopatrzyć oraz pomysły na to, co może Ci pomóc w drodze po marzenia.


ZRÓB COŚ SPONTANICZNEGO
Postaw czasem na spontaniczność. To zawsze przynosi ze sobą niezapomniane przeżycia. Masz ferie, siedzisz bezczynnie w domu i masz ochotę, aby coś zmienić? Właśnie teraz zbierz się, wyjdź z domu, wybierz się na miasto, zadzwoń i wyciągnij przyjaciół na wspólne spotkanie. Wybierzcie się na spacer w nieznane miejsce, do kina na pierwszy lepszy film czy też na coś do jedzenia do nowo otworzonej restauracji lub kawiarni.

ZACZNIJ AKTYWNIE ŻYĆ
Sprawdź jaką formę aktywności lubisz najbardziej. Każdego dnia staraj się wypróbować coś nowego i odkryj ulubiony sposób na zadbanie o własną kondycję oraz figurę. Trenuj i ćwicz, zdecyduj się na naukę tańca, który zawsze Ci się podobał czy też biegaj.

WYBIERZ SIĘ NA SPACER
Oprócz zimnego prysznica, spacer jest też świetną formą orzeźwienia, która odświeży nasz umysł. Idź przed siebie, wycisz się lub też zacznij pozytywnie myśleć o tym, co wywołuje u Ciebie największy stres.


ZNAJDŹ CHWILĘ DLA SIEBIE
Pozwól sobie odpocząć w ulubiony dla Ciebie sposób. Zrelaksuj się. Zadbaj o siebie. Wypróbuj nową maseczkę, krem. Ciesz się i rozkoszuj wolną chwilą.

ZMIEŃ COŚ
Zdecyduj się na nową fryzurę, urządź małe przemeblowanie w pokoju. Zmień dotychczasowy plan dnia, który od lat jest taki sam. Odwróć kolejność pewnych czynności. Zmień co tylko zechcesz. Zjedz na śniadanie coś innego niż zazwyczaj, zmień dźwięk budzika, jeśli to możliwe. Urozmaicaj dni na wszelkie sposoby.

OGRANICZ KORZYSTANIE Z INTERNETU
Z pewnością nieraz, kiedy już nie masz co robić, błąkasz się bezmyślnie po internecie. Spożytkuj taki czas na coś zupełnie innego. Ogranicz korzystanie z niepotrzebnych aplikacji. Korzystaj z internetu wtedy, kiedy naprawdę jest taka potrzeba.


NAPISZ KOMUŚ MIŁĄ WIADOMOŚĆ
Wykorzystaj jakiś cytat, motywujące słowa i po prostu napisz komuś miłą wiadomość. To naprawdę niewielki gest, a z pewnością sprawisz tym radość drugiej osobie. 

ZACZNIJ CHODZIĆ NOWYMI DROGAMI
Nie idź znów tym samym szlakiem. Wybierz zupełnie inną ścieżkę i kieruj się do celu. Odkrywaj nieznane.

KSZTAŁTUJ SWOJĄ OSOBOWOŚĆ
Ucz się cierpliwości i staraj się nawet w najgorszych sytuacjach wykazywać opanowaniem oraz rozsądkiem. Staraj się być takim, jaki naprawdę chciałbyś być.


MYŚL OPTYMISTYCZNIE
Jeśli jest rzecz, która odbiera każdego dnia Twój dobry humor, staraj się dostrzec w niej zalety i to na nich skup się najbardziej. Jeśli jesteś w stanie to walcz jednak i staraj się eliminować to, co nie pozwala Ci na doznawanie radości.

ZADZWOŃ DO KOGOŚ
Skoro z jakiegoś powodu nie możesz wyjść z domu ani się z kimś spotkać, a znów zabierasz się do pisania z jakąś osobą za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych to dla odmiany sięgnij po telefon i po prostu zadzwoń, aby z kimś porozmawiać (w szczególności, kiedy jesteś szczęśliwym posiadaczem nielimitowanych rozmów, z których jednak rzadko korzystasz).

WYŚLIJ KOMUŚ LIST
Postaw na tradycyjne formy kontaktowania się z innymi i wyślij komuś list. Z pewnością odbiorca przeżyje pozytywne zaskoczenie i doceni ten gest.


WCZEŚNIEJ WSTAWAJ
Odpowiednio wcześniej połóż się spać, a następnego dnia staraj się wstać o wcześniejszej porze. W ten sposób podczas dni szkolnych nigdy nie zabraknie Ci rano czasu, a w weekendy poskutkuje to o wiele lepszym nastrojem (przynajmniej w moim wypadku tak to działa) i faktem, że przed Tobą jeszcze cały dzień, dzięki czemu zdążysz się uporać ze wszystkimi obowiązkami. 

SIĘGNIJ PO KSIĄŻKĘ
Zacznij czytać, chociaż po jednym rozdziale jakiejś książki każdego dnia. Jeśli nie lubisz powieści to zdecyduj się na jakiś ciekawy poradnik. 

NARYSUJ COŚ
Weź w dłoń ołówek, przygotuj kartkę i zacznij rysować to, co tylko zechcesz. Rysowanie pozwala na chwilę odprężenia i wyrażenie siebie. Bądź twórczy.


ZABIERZ SIĘ ZA COŚ, CO OD ZAWSZE ODKŁADASZ NA PÓŹNIEJ
Wszelkie swoje plany zacznij realizować już teraz. Nie odkładaj nic na później. Poświęć czas ciekawym pomysłom, które od dawna zaprzątają Twój umysł.

PODSUMOWUJ DNI 
Przypomnij sobie i zobacz ile udało Ci się dziś zrobić. Jeśli nie jesteś z czegoś zadowolony to następnego dnia postaraj się to zmienić.

NAPISZ WŁASNĄ LISTĘ WYZWAŃ
Każdy z nas ma inne potrzeby i możliwości, zatem stwórz własną listę wyzwań i umieść na niej co tylko zechcesz. Staraj się wszystkiemu sprostać i ciesz się podejmowanymi działaniami.

KOŻUSZEK: KLIK

BĄDŹ SOBĄ
Każdego dnia po prostu bądź sobą. Nie bój się wyrażać własnych opinii, włączaj się w dyskusję innych, jeśli masz ochotę, ubieraj się tak jak chcesz. Nie obawiaj się tego, że ktoś Cię nie zaakceptuje. Bądź sobą i bądź szczęśliwym człowiekiem, w życiu którego nie ma miejsca na monotonię.

Jakie wyzwania dodalibyście do swojej listy? :)

118 komentarzy:

 1. Świetny post i zdjęcia, wyzwania mega napewno kilka zaczerpne dla siebie. Super ze trafiłam na twój blog. Obserwuje i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wyzwania ! Niektóre z nich już dziś nawet zrobiłam! :D
  Świetny post !

  http://lucy-lusia2.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. ale masz śliczne włosy!
  paulinandmee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Kojarzysz mi się na tych zdjęciach z Madison Pettis! Zjawiskowo! :D

  wikujama.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne rady! Ja kiedyś prowadziłam dziennik i jest to fajne zajęcie. Chyba wrócę do tego, aby wylać do niego emocje.
  Ślicznie wyglądasz!

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie najczęściej się sprawdza oglądanie seriali i rysowanie, oczywiście w chwili wolnego. Świetna i pomocna lista :) W takich włosach wyglądasz przepięknie! xx

  olaablogg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiele z tych rzeczy staram się robić, inne mi podsunęłaś. Jednego nie mogę zrobić. Wcześniej wstawać. Dla mnie 4.30 to już jest koszmar:P

  OdpowiedzUsuń
 8. super wygladasz:* nic bym nie dodala, jest idealnie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale jesteś piękna! Obserwuje i zapraszam do mnie http://julietteez.blogspot.com/?m=1 :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mega podobają mi się te wyzwania! Naprawdę świetny post.

  http://zyciepiszehistoriee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetnie napisany post. Ludzie lubią narzekać na swoje życie, na to jak rutyna ich denerwuje itp, ale mało kiedy postanawiają coś z tym zrobić- bo się nie chce. Ciekawe podpunkty, napewno z któregoś skorzystam :) Śliczne masz włosy *.*


  kasia-kate1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja od niedawna zacząłem prowadzić dziennik i jest z tym świetna zabawa, a później będzie co wspominać, cały czas staram się też ograniczyć internet i wszystkie social media bo jednak nie wypływa to na mnie dobrze, ogólnie nie czuję ostatnio jakiejś monotonii bo cały czas się to rozwijam, czytam nowe książki, blogi, odkrywam wiele ciekawych rzeczy, w sumie cieszę się, że jestem w miejscu, w którym jestem. Baardzo ładnie ci w tych włosach, tak nietypowo ;)

  MOJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja już nie dodałabym żadnego wyzwania. Bardzo wyczerpałaś temat i zmotywowałaś mnie do zmiany. Postaram się, aby mój dzień nie był codziennie taki sam i przypiszę sobie na dany dzień dwa-trzy wyzwania! :)
  Śliczne zdjęcia, masz super włosy :)
  http://everything-by-me.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny pomysł z tymi wyzwaniami! Postaram się ich podjąć ale czy to się uda do już nie wiem, ale zawsze warto spróbować. Szczególnie spodobał mi się punk ,,kształtuj swoją osobowość :). Genialne zdjęcia.
  http://not-always-normal.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Pierwszy raz po przeczytaniu czyjegoś wpisu, dostałam takiego kopa do działania.
  Dziękuję :)

  zsensemibezsensu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo inspiracyjny post, każdego dnia powinniśmy sobie stawiać wyzwania :) Świetne zdjęcia. Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetny post :) cudowna stylizacja <3
  http://karolajn-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Kreatywne wyzwania :) Cóż, z większością się zgadzam :D Szczególnie z ostatnim punktem. Ja często gadam przez telefon, aż za często ;p Tak samo z rysowaniem i oglądaniem seriali :D To świetne odskocznie :)

  Cieplutko pozdrawiam!

  ♥Just Me And My Fancy- klik!♥

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak zawsze świetne rady ;), ja mam ten słoiczek ze wspomnieniami na 2016 i to też motywuje.
  http://modoemi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. super zdjęcia, pomysł, post i blog:) śliczna jestes;) obserwuje od niedawna mam nadzije ze sie odwdzieczysz:) mój blog-klik:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Twoje włosy świetnie kontrastują z kożuszkiem :) Bądź sobą-piękne. Warto jednak pamiętać, by nie przesadzić, aby się później nie zagubić.

  Pozdrawiam
  http://stylbycia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. Twoje posty są mega inspirujące :) Każdy dzień każdy powinien traktować jako szansę, nowe wyzwanie, które może przynieść ciekawe przeżycia, doświadczenia.
  http://naataliam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo podobają mi się Twoje porady, szczególnie ta, by działać w kierunku swoich marzeń. :)
  PS: Masz piękne włosy! :)

  http://crafty-zone.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. wstęp jest cudowny! Uwielbiam jak tak piszesz, masz dość wyszukane słownictwo, nie jak wszystkie te blogerki powtarzające usłyszane tylko zwroty i wyrażenia, haha.

  http://karolinaslomka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Uwielbiam czytać Twoje posty. Zawsze są takie motywujące :)

  Pozdrawiam :)
  http://perypetieoliwii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. Dziewczyno, piszesz cudownie! Tak lekko i jeju, naprawdę dawno nie przeczytałam takiego dobrego wpisu! Nie myślałaś nad napisaniem książki?:)
  Pozdrawiam cieplutko, życzę mnóstwa sukcesów w blogowaniu, a także zapraszam do siebie, jednocześnie zachęcając do obserwacji!
  Mój blog!-klik!☼

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za tak wiele ciepłych słów :)
   Kocham pisać, a gdzieś na komputerze mam zapisanych parę rozdziałów własnej książki, więc staram się też rozwijać w tym kierunku.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 27. That's such a beautiful outfit :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Piękny post! Zakochałam się w Twoim stylu pisowni, mega pozytywne myśli mam teraz i naszła mnie ochota, żeby coś zmienić, żeby podjąć się kilku wyzwań, może być ciekawie :) Dziękuję Ci z całego serducha za ten inspirujący post, na prawdę! <3

  Mój blog - ZAPRASZAM

  OdpowiedzUsuń
 29. You look so pretty, I love your coat!

  xo,
  sara

  OdpowiedzUsuń
 30. Oj znam tą monotonię codzienności. Podsunęłaś świetne pomysły na urozmaicenie dnia.
  Ślicznie ci w takich kręconych włosach! <3

  PIANKAOFSTYLE.BLOGSPOT.COM-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 31. Post nie z tej ziemi!!! Naprawdę bardzo,bardzo,bardzo mi się podoba!!! Jest bardzo estetyczny i nagłówki są świetne :) Poza tym super stylizacja,a torebka boska <3 !!!

  Zapraszam :D Nowy post!
  Mój blog-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 32. Cudowne zdjęcia i cała stylizacja, taka inna. :) W ogóle widać, że włożyłaś w ten post mnóstwo pracy i siebie. Naprawdę uwielbiam wchodzić na Twojego bloga, bo wręcz kipi od inspiracji.
  Rady są oczywiście bardzo trafne. Z pewnością część z nich wezmę pod uwagę już dziś. :)

  OdpowiedzUsuń
 33. fajne ubranka ! i bardzo przyjemnie ogląda się zdjęcia ! :) stworzyłaś coś fajnego ! :)
  zapraszam do mnie http://modnemadam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 34. Świetny post! Mimo iż nie jestem zwolenniczką bardzo długich postów, dobrnęłam do końca i nie żałuję ;) Grunt to być sobą i trzymać uśmiech ze sobą. Sama często próbuję nowych rzeczy i wyzwań, po prostu nie umiem się nudzić hah

  Mój blog - klik

  OdpowiedzUsuń
 35. Meega ten kożuszek ! ♥ Pozdrawiam i zapraszam do siebie♥ buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 36. Ślicznie wyglądasz, piękny masz kożuszek, kliknięte
  Pomagać innym bezinteresownie to jest piękne i szlachetne.
  Poklikaj u mnie jeśli możesz w najnowszym poście

  ---------------------------------
  http://fashionelja.pl

  OdpowiedzUsuń
 37. Spróbuję każde z tych wyzwań wykonac :D
  Pieknie moja kochana <3

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 38. jestem pod wrazeniem :D zdjecia sa naprawde cudne!

  OdpowiedzUsuń
 39. dużo sposobów, żeby przełamać rutynę, można wybierać :)
  mój blog
  konkurs fotograficzny

  OdpowiedzUsuń
 40. Bardzo inspirujący i motywujący post! Świetnie wyglądasz <3


  http://meengie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 41. Swietne porady, a plaszczyk cudowny ;) zapraszam do mnie, pozostacsoba.blogspot.con

  OdpowiedzUsuń
 42. Podałaś tak mnóstwo sposobów na to, jak przełamać tą baeriere rutyny, że ciężko tu wybrać co będzie fajnego na każdy dzień haha :)!
  Ja od dawna już prowadzę kalendarz i powiem, że już nie jeden raz mi pomógł w ogarnięciu całego dnia czy też zapamiętaniu czegoś ważnego. W dodatku od niedawna też żeby mój dzień nie był przesiedziany czy to w szkole, czy na laptopie to postawiłam na zdrowy styl życia bądź żeby przynajmniej codziennie poćwiczyć tą godzinki czy nawet pół, szybciej zasypiam i od razu lepiej się czuję :)! Także już od paru dni własnie robię sobie listę na dzień, co mam zrobić nowego bądź co wgl mam do zrobienia - przez to mam dzień cały zabiegany i nie kładę się wieczorem spać, z myślą że nic dzisiaj nie zrobiłam :)
  Świetny post! :)

  MÓJ BLOG-KLIKNIJ!:)
  Pozdrawiam ❤

  OdpowiedzUsuń
 43. Uwielbiam pomagać innym, nieznajomym na ulicy itp :) Ich uśmiech jest bezcenny!
  Wyglądasz cudownie!<3

  OdpowiedzUsuń
 44. Tyle tu pomysłów! I jak tu z nich nie skorzystać? :D Genialny post, bardzo miło mi się to czyta. Zawsze chciałam wysłać do kogoś list, wydaję się to takie.. hmm, urocze xd Jak nie list to może e-mail spróbuję!
  Fajnie wyglądasz w takich włosach!

  madameanneblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 45. Świetny posty, zmotywował mnie do paru zmian w moim stylu życia, koniec z rutyną! :D
  Piękne zdjęcia! <3

  Dopiero zaczynam, wyrazisz swoją opinie w komentarzu?Mój blog, zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 46. Uwielbiam Twój blog. Widać, że dużo w niego wkładasz pracy :)
  Cenne rady, bardzo pozytywne!

  http://pati-ix.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 47. cudowne rady, świetnie wyglądasz z karbowanymi włosami :D
  http://mypink-glasses.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 48. świetny post ! :*

  Zapraszam na nowy post.
  Oddaje z powiadomień (Komentarz+obserwacja). ; ))
  Chętnie zawiąże współpracę na zasadzie barteru.

  www.mjjlena.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 49. Świetny post, uwielbiam Twoje oryginalne podejście do bloga, zdjęcia również śliczne, jak profesjonalne no i fryzura, mega Ci pasuje ;)
  naoffashion-click

  OdpowiedzUsuń
 50. Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Czas leci nieubłaganie niezależnie czy leżymy w łóżku, czy działamy, więc lepiej traktować każdy dzień jak wyzwanie, żeby za jakiś czas mieć poczucie, że to co przeżyliśmy jest powodem do dumy i że nie zmarnowaliśmy jedynego czasu jaki mieliśmy żeby czegoś dokonać.

  P.S przepiękny kożuszek.

  Pozdrawiam!
  terapianaszpilkach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 51. Wspaniałe włosy! Twój post przypomniał mi czasy, kiedy miałam 16 lat :-)

  OdpowiedzUsuń
 52. Fantastyczny wpis :)

  Ależ Ty masz świetne włosy <3 Kożuszek super :) Oczywiście poklikałam :) Będę wdzięczna za kliknięcia u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 53. Kożuszek jest cudowny :) A wpis świetny ;)

  OdpowiedzUsuń
 54. Jest tyle sposobów, aby nie żyć rutynowo, ale większość ludzi pewnie nawet o nich nie pomyślało. Teraz dopiero zobaczyłam, że nawet dzięki małej rzeczy możemy pozbyć się rutynie i żyć inaczej :D

  http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 55. świetny wpis, bardzo ciekawy :) a zdjęcia super ,zazdroszczę kurtkki :)
  mypinkdreams3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 56. świetny wpis:0 podobają mi się zdjęcia<3

  OdpowiedzUsuń
 57. Pięknie wyglądasz na tych zdjęciach - to po pierwsze, ach - śliczny kożuszek :)
  Spodobał mi się ten pomysł z - wyślij list komuś :) TO by było naprawdę interesujące i zastanawiam się - jak zareagowała by ta druga osoba :3
  Pozdrawiam,
  http://obudzona-ze-wschodem-slonca.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 58. Ostatnio zdecydowanie za często się smucę - muszę to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 59. Masz fajnego bloga :D
  Obserwuję i czekam na rewanż ;)
  <3
  CHCE SIĘ ŻYĆ

  OdpowiedzUsuń
 60. Rewelacyjna uroda, przecudne włosy! *.*
  ____
  Zapraszam do mnie :) moooonka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 61. świetny kożuszek :)
  locastrica.blogspot.com/
  PS.: Kliknij proszę w linki w moim poście :)

  OdpowiedzUsuń
 62. Śliczne zdjęcia! Ja do mojej listy dodałabym kształcenie się w blogosferze i pisanie więcej postów. :)
  http://lllittleprincess.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 63. Bardzo mądre rady, które z pewnością poprawiają dzień i pozwalają pozbyć się tej codziennej rutyny i monotonii.
  Masz fajny sposób pisania, miło się to czyta i cały tekst pochłonęłam na raz. Do tego posta dopełniają śliczne zdjęcia, co tworzy spójną całość. Nie mam się czego przyczepić
  /Agrafka
  NASZ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 64. Uwielbiam u Ciebie tego typu posty. Podobał mi się punkt o pisaniu i założeniu dziennika - wypróbowałam i polecam ;). Wiele z Twoich propozycji znałam już wcześniej i bardzo mi się podobają, ale zawsze jakoś braknie mi motywacji i chęci żeby robić te wszystkie rzeczy.
  Powtarzam się przy każdym poście, ale ładne zdjęcia jak zawsze. Dobrze Ci w tej fryzurze ;).
  blog

  OdpowiedzUsuń
 65. Dzienniki to totalnie nie moje klimaty, za to bezinteresowna pomoc zawsze jest w cenie. Mam dobre serce, czasami to chyba, aż za bardzo, ale co mam zrobić? Pisanie to również świetny sposób na nudę, jednak nie zawsze da się pokonać lenistwo i brak weny.
  Nie wiem czy seriale to taki dobry sposób. To strasznie uzależnia! Potem człowiek nie robi niczego innego tylko siedzi i ogląda nowe odcinki. I denerwuje się, gdy nie ma czegoś nowego... Ten stres to już ponad moje siły. Za stara chyba na to jestem. :D Czytanie książek za to jak najbardziej polecam. Nie ma niczego lepszego. Chociaż ja teraz przerzuciłam się na Internet i siedzę głównie przed blogami, ale czytanie to czytanie.
  Dlugie spacery też są zawsze w cenie. Najlepiej to chodzić z kimś, bo wtedy kilometry nie mają żadnego znaczenia.
  No i wreszcie to gotowanie. Coraz bardziej przyzwyczajam się do tego rodzaju rozrywki. Polecam każdemu!
  Dobry post:)

  Pozdrawiam,
  Mówiąc Słowami

  OdpowiedzUsuń
 66. Super kożuszek, masz szczęście, że wygląda tak jak na stronie.
  Ja zawsze, chcę odkrywać, coraz to więcej i robić różne rzeczy na "spontana"
  Pozdrawiam cieplutko ♥
  http://side-of-life.blogspot.com/ - KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 67. O jezu, idealny post. Cudowne włosy

  http://melassie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 68. Zawsze warto zaryzykować, spróbować - co nam szkodzi? :)
  Pięknie wyglądasz, ma wyjątkową urodę ;)
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 69. Bardzo dobre pomysły na to jak nie wpaść w rutynę. Ja często staram się coś zmienić, odkryć albo po prostu zrobić coś nowego. Życie jest za krótkie żeby się nudzić ;)
  obserwuję
  www.itsnesti.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 70. Ja często popadam w rutynę... Świetnie wyzwania! Na pewno skorzystam! :)

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 71. Ja dodałabym na pewno do swojej listy : bądź sobą, zmień coś, ugotuj coś :)
  Śliczne spodnie!! <3
  Zapraszam : Niebieska Izolda - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 72. Kożuszek ❤️
  _______________
  www.justynapolska.com
  Fashion&Beauty Expert

  OdpowiedzUsuń
 73. Warto czasem zaryzykować ;)
  pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie, będzie mi bardzo miło jeśli zajrzysz, zaobserwujesz xkroljulianx

  OdpowiedzUsuń
 74. Kurczę, ale ta lista jest długa! Oj tak, czas szybko mija. Zgadzam się, że pamiętniki to świetna sprawa, możemy dać upust swoim emocjom. O! Kształtowanie swojej osobowości to jest coś! Sama od jakiegoś czasu to robię. Staję się taką osobą, jaką chcę być. :) Świetnie napisałaś. Arleta

  OdpowiedzUsuń
 75. Świetne rady i pięknie wyglądasz!

  OdpowiedzUsuń
 76. Świetna stylizacja :) Kożuszek i koszula mega :)
  Może wspólna obserwacja?

  OdpowiedzUsuń
 77. Piękne włosy ♥
  Czas tak szybko mija że szok... Pamiętnik super sprawa, sama prowadzę :)
  Super ta lista :)

  OdpowiedzUsuń
 78. świetna kurtka, przepiękne masz włosy ♥ obserwuję

  [blog /instagram]

  OdpowiedzUsuń
 79. piekna zdjecia, piszesz bardzo wciągająco i ciekawie;)
  (super kurtka<3) pozdrawiam i zapraszam do nas na bloga---> http://justbasicstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 80. Świetny post i oczywiście jak zawsze śliczne zdjęcia!

  Pozdrawiam :D true-less.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 81. bardzo mądry wpis, a zdjęcia wprost cudowne! :)
  http://berry-lifestyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 82. Świetny porady! Zmiany nie zawsze muszą być duże, można zacząć od małych rzeczy. Tak jak napisałaś można zacząć od zjedzenia czegoś innego na śniadanie. To już jakaś zmiana, haha :D Warto wprowadzić do swojego życia takie wyzwania, aby nie dopadała nas nuda i rutyna. Ja osobiście uwielbiam prowadzić dziennik. Jest to naprawdę świetny sposób na nudę, wylewanie swoich emocji na kartkę czy podsumowanie dnia. Piękne zdjęcia :)

  greenskycalms.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 83. Stunning pictures! Your hair looks amazing!

  xo
  http://thepinkporcelaindoll.blogspot.it

  OdpowiedzUsuń
 84. Rutyna to nasz częsty "gość" życia, dlatego trzeba jej przeciwdziałać :)
  Piękna jesteś!

  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 85. Wygladasz obłędnie, widać, ze masz swój styl i lubisz to co robisz :)
  Samych sukcesów :*
  http://clauddfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 86. Świetna motywacja. Z kilku podpunktów sama korzystam i pewnie jeszcze coś sobie wybiorę! :)
  Śliczne zdjęcia. Masz przepiękne włosy!

  Pozdrawiam!
  http://my-little-world-olimpia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 87. Świetny post! <3 Dobrze, że nie popadam często w rutynę XD
  Cudowne włosy ♥♥
  http://liveivette.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 88. ty zawsze świetnie wyglądasz :D
  Zapraszam na akcję blogerską!
  http://otwtw.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 89. Po pierwsze: CUDOWNE LOKI!!!!
  Po drugie: zakochałam się w tym twoim kożuszku <3
  Śliczne zdjęcia!


  Zapraszam: hellomyflower.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 90. Żałuję, że mam mało czasu, bo z chęcią zaczęłabym oglądanie jakiegoś serialu :D

  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 91. Ilość tego jest niesamowita, jesteś bardzo kreatywna! Post super dopracowany, zapisuję go i wrócę do niego, aby wykonać jakieś punkty :).
  Odbiegając troszkę - w ogóle nie poznałam Cię na tych zdjęciach :D

  Pozdrawiam cieplutko,
  Do what you love - klik!

  OdpowiedzUsuń
 92. Udanego piątku, moja droga :)

  http://crafty-zone.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 93. Eh, monotonia jest okropna. Ale świetnie to napisałaś - każdy dzień jest nowym wyzwaniem. I tak powinno być! :D Dlatego ja też zawsze staram się zrobić coś innego, żeby jednak ta rutyna mnie nie dopadła ;))
  Cudowne zdjęcia! Ale Ci ślicznie w takich włosach *.* Na początku aż nie poznałam!
  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 94. Piękne wyszłaś na zdjęciach :* Bardzo mnie twój post zainspirował ,dziękuję Ci :*
  Zapraszam do mnie :* http://calypso-written-by-daria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 95. Śliczne włosy, jak i post! :)
  Pozdrawiam ♥
  http://rikaa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 96. Masz cudownie egzotyczną urodę!
  Moją codzienna walką jest zjeść śniadanie i staram się tego nauczyć :D
  Buziaki
  MÓJ BLOG > klik ¦

  OdpowiedzUsuń
 97. kożuszek jest przepiękny, kliknęłam ♥
  Ja, żeby uniknąć monotonni postawiłam na zdrowy tryb życia i codziennie inną aktywność fizyczną :D


  http://mikijiu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 98. Wow, ile pomysłów. :) Warto takie rzeczy spełniać. Wtedy nasze życie staje się barwniejsze.~
  Bardzo podoba mi się tutaj. Obserwuję i czekam na dalsze posty. :)

  www.hoe-e.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 99. Wszystkie rady (a jest ich duużo) są znakomite. Ja łatwo się wciągam w seriale, hah :D
  Piękna jesteś ♥
  olusiek-blog.blogspot.com- klik!

  OdpowiedzUsuń
 100. Świetny post ! :))
  jeśli jesteś zainteresowana obserwacją za obserwację, daj znać u mnie na blogu!
  Anishia15.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 101. Świetne pomysł na urozmaicenie swojego dnia :D

  Zapraszam do mnie! Zaobserwuj, jeśli Ci się spodoba! :)
  >> ALEXANDRAK-BLOG.BLOGSPOT.COM <<  OdpowiedzUsuń
 102. Cudowne zdjęcia!! Świetne wyzwania. Przeczytałam ten post już kilka dni temu, ale jakoś nie wiedziałam jak go skomentować, chyba przez to, że nigdy sobie takich wyzwań nie stawiałam i trudno było mi cokolwiek na ten temat powiedzieć, dlatego dałam sobie czas, stworzyłam własną listę celów/wyzwań na każdy dzień i to pokonało szarość dnia! Także powinnam Ci podziękować, bo to tak naprawdę dzięki Tobie, teraz wiem, że codziennie będę sobie stawiała wyzwania, aby stawać się coraz lepszą wersją samej siebie i żeby pokonać tę monotonność. :)) <3

  Pozdrawiam ♥
  http://princessdooomiii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 103. Masz przepiękne włosy, zazdroszczę :)

  http://punkowa-krolowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 104. Świetne wyzwania, ja często w wolnej chwili sięgam po książkę :) super zdjęcia!
  VIA-MARTYNA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 105. Śliczna kurteczka :)
  http://minauro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję z całego serca za każdy komentarz i obserwację!