Wszelkie egzaminy, testy, od których zależy coś więcej, już na samą myśl przyprawiają nas o dreszcze. Egzamin gimnazjalny stanowi spore wyzwanie, ponieważ obejmuje obszerny materiał z niemalże wszystkich przedmiotów. Stres zbliżających się egzaminów zazwyczaj potrafi niekorzystnie wpłynąć na nasze codzienne zachowanie, często zaczyna również ograniczać nasze działania, a paraliżujący strach potrafi zakłócić nasz spokój. Wpis przygotowany został na Waszą prośbę i znajdziecie w nim wszystkie najpotrzebniejsze informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych.
SYSTEMATYCZNOŚĆ
Istotne, aby do egzaminów przygotowywać się już od pierwszej klasy gimnazjum. Wszelka nauka na kartkówki, sprawdziany może okazać się w późniejszym czasie niezwykle owocna. Ważne jednak, aby przyswojoną wiedzę starać się wytrwale powtarzać.
- raz w miesiącu (lub nawet raz na dwa tygodnie) staraj się poświęcić czas na odświeżenie swojej pamięci. Przejrzyj ostatnio przyswojony przez Ciebie materiał, przekartkuj zeszyty, książki. Przeczytaj parę razy najbardziej wyszczególnione przez Ciebie informacje i postaraj się jak najwięcej w tym czasie sobie przypomnieć. Nie sięgaj jednak po cały materiał ze wszystkich przedmiotów naraz. Dobrze rozplanuj sobie czas na takie powtórki. Jeśli rzetelnie przygotowałeś się za pierwszym razem do nauki na sprawdzian z danego działu, późniejsze powtórzenie powinno Ci zająć mało czasu,
- do nauki na wszelkie sprawdziany, kartkówki zabieraj się jak najszybciej. Główna i najważniejsza zasada: absolutnie nie odkładaj nic na później.
DOBRA ORGANIZACJA
Zorganizowanie jest niezwykle przydatną cechą, która naprawdę potrafi nas wspomóc. Jeśli jednak należymy do osób, które mają z tym problem to powinniśmy postarać się rozbudzić w sobie cechy dobrego organizatora. Najlepiej pomagają w tym kalendarze (w formie elektronicznej lub tradycyjnej w zależności od naszych upodobań). Warto również sięgnąć po kolorowe karteczki przypominające, notatniki lub szczegółowe plany tygodnia.
- staraj się zawsze w wolnych chwilach dobrze zorganizować czas, układając np. plan dnia, w którym uwzględnisz m.in.: ilość materiału, który niebawem musisz opanować itp.,
- przygotowuj się dobrze i odpowiednio wcześniej na kartkówki, dzięki którym późniejsza nauka na sprawdzian z całego działu będzie o wiele krótsza.
UCZYSZ SIĘ DLA SIEBIE
O tym nigdy nie powinniśmy zapominać. Jest to najistotniejszy punkt. Nie uczymy się dla ocen, ale dla nas samych - dla własnej wiedzy. Kiedy to zrozumiemy to wszelka nauka naprawdę potrafi okazać się przyjemna. Chęć kształcenia się, poszerzania horyzontów jest niezwykle istotna. Nie zawsze wiedza, którą musimy opanować w szkole na sprawdzian z danego działu okaże się przydatna w życiu, ale wszystko to wpływa na nasz rozwój.
- nastaw się do nauki pozytywnie i podchodź do niej z ciekawością, chęcią odkrywania.
ODKRYWAJ MOCNE STRONY
Masz w szkole ulubiony przedmiot/ulubione przedmioty? Możesz bardziej skupić się na poszerzaniu swojej wiedzy z tego zakresu. Odkrywaj, dowiaduj się, szukaj informacji i czytaj o czymś, co naprawdę Cię interesuje. Wykorzystuj swoje zainteresowania i ucz się tego, co lubisz.
- bierz udział w konkursach, olimpiadach przedmiotowych i rzetelnie się do nich przygotowuj. Nieważne, jak daleko uda Ci się zajść w danym konkursie, wygraną w nim już jest sama wiedza, której nikt nie będzie Ci w stanie odebrać.
EGZAMINY GIMNAZJALNE
KOMPENDIA WIEDZY
Moim zdaniem to podstawa, w którą powinniśmy się wyposażyć, jeśli nasze notatki w zeszytach są niewystarczające, a przeglądanie książek z wszystkich trzech lat z każdego z przedmiotów już na samą myśl nas przeraża.
Parę miesięcy przed egzaminem zakupiłam repetytoria gimnazjalisty niemal ze wszystkich przedmiotów. Była to najlepsza decyzja, ponieważ zawarte w nich były wszystkie informacje z całych trzech lat. Repetytoria były niezwykle fachowo przygotowane, a sama nauka z nich sprawiała przyjemność. Najlepsze było to, że cała wiedza potrzebna na egzamin z danego przedmiotu znajdowała się w jednej książce, której ilość stron była naprawdę niewielka, jak na tak duży zakres materiałów. Wszystkie informacje były ułożone precyzyjnie i spójnie od początku do końca.
BEZ STRESU POSTARAJ SIĘ POWTARZAĆ
Najlepiej rozplanować sobie dobrze czas na powtórki i zacząć parę miesięcy przed egzaminem. Dobrze ustalić sobie, że np. jeden miesiąc poświęcimy w pełni 4 przedmiotom, a następny miesiąc 4 kolejnym. Wówczas każdemu z poszczególnych przedmiotów poświęcimy cały tydzień i ważne, aby wtedy rzetelnie podejść do powtórek. Takie tygodnie powinny być pracowite, ale również w granicach zdrowego rozsądku, więc nie może tutaj także zabraknąć czasu na odpoczynek i chwile dla siebie. Nie jesteśmy w stanie w pełni powtórzyć całych trzech lat, dlatego najlepiej starać się tylko przypomnieć najważniejsze informacje i spokojnie jeszcze raz przyswoić wiadomości.
Niektórzy sądzą, że powtórki nie mają sensu, ale nie zgodzę się z tym. Owszem, jeśli ktoś przez całe trzy lata gimnazjum uczył się systematycznie i powtarzał wszelkie zapamiętane informacje na bieżąco to nie będzie miał problemu na egzaminie. Należałam do osób, które starały się przykładać do nauki, do wszelkich sprawdzianów itp., ale mimo to zdecydowałam się na powtarzanie wraz z repetytoriami. Jak się okazało wiele istotnych informacji umknęło z mojej głowy, a później było to dla mnie miłym zaskoczeniem, gdy powtórzone przeze mnie wiadomości znalazły się na egzaminie.
SPRAWDZAJ SWOJĄ WIEDZĘ
Warto po powtórkach znaleźć również czas na sprawdzenie swojej wiedzy poprzez rozwiązywanie egzaminów gimnazjalnych z poprzednich lat - właściwych, ale też próbnych. Podejdź do rozwiązywania ich na poważnie. Zobaczysz wówczas to nad czym musisz jeszcze popracować oraz co sprawia Ci największą trudność.
PRZYGOTOWANIA Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW
HISTORIA
Powtórz daty z najważniejszymi wydarzeniami. Staraj się poukładać wszystko chronologicznie w głowie. Łącz fakty, zapamiętuj to co najistotniejsze i nie skupiaj się na najbardziej szczegółowych informacjach. Na egzaminie nikt nie będzie od Ciebie wymagał wypisania czegoś z własnej wiedzy. Wybierasz jedną odpowiedź. Ważne, aby tylko kojarzyć czego dotyczyły dane wydarzenia, co wnosiły i z czym się łączyły. Z historii najlepiej wziąć kompendium wiedzy i przed snem czytać, jak dobrą lekturę, zapamiętując jedynie ważne daty i potrafić dopasować do nich odpowiednie fakty.
Muszę się przyznać również, że kiedy miałam jeszcze siłę i ochotę to powtarzałam historię, rozpoczynając od wiadomości z pierwszej klasy, a później moja powtórka wyglądała już dosyć mniej przykładnie. Miałam jednak wyjątkowe szczęście, że na egzaminie pojawiły się głównie informacje z klasy pierwszej.
Napiszę szczerze: z tego przedmiotu niemalże nic nie powtarzałam. Wystarczy tutaj ogólna wiedza, a pytania egzaminacyjne nie należą zazwyczaj do trudnych, jeśli mamy chociaż jakieś niewielkie pojęcie o społeczeństwie, ekonomii i polityce. Wystarczy tylko przejrzenie zeszytu z tego przedmiotu i przypomnienie sobie o najważniejszych wiadomościach.
JĘZYK POLSKI
Z tym przedmiotem bywa różnie. Jako, że język polski naprawdę lubię to nie miałam problemu z powtarzaniem i nie zajęło mi to zbyt wiele czasu, ale wiem, że nie wszyscy miłują ten przedmiot. Egzamin wymaga od nas jednak naprawdę podstawowej wiedzy, więc bez obaw. Najważniejsze to: powtórzyć omawiane w gimnazjum utwory (pamiętać przede wszystkim o autorach, tytułach dzieł i problemach jakie poruszały), przypomnieć sobie o gramatycznych podstawach - w tym również najważniejszych pojęciach, a także w skrócie powtórzyć epoki.
Egzaminy lubią zaskakiwać. Rozwiązując testy z poprzednich lat, natknęłam się na wiele intrygujących tematów rozprawek, do których ciężko było mi się powołać na znane mi utwory. Dlatego też szczegółowo powtarzałam przerabiane w gimnazjum dzieła, patrząc na nie pod każdym możliwym względem. Mogłam wtedy wręcz rzec, że byłam przygotowana na wypowiedź z dobrą argumentacją na niemalże każdy temat i sądziłam, że nic mnie nie zaskoczy. Chcielibyście jednak widzieć moje zdziwienie, kiedy to otworzyłam arkusz egzaminacyjny na ostatniej stronie, by sprawdzić temat rozprawki, a tam ujrzałam... opowiadanie.
MATEMATYKA
Tutaj nie ma co powtarzać. Musisz tylko wiedzieć, jak rozwiązywać dane zadania, pamiętając o najważniejszych zasadach. Wzory są tutaj podstawą, o której nie możesz zapominać. Powtórka z matematyki powinna się opierać jedynie na rozwiązywaniu arkuszy egzaminacyjnych z poprzednich lat z matematyki. Cecha, którą musisz w sobie kształtować to: umiejętność szybkiego i poprawnego liczenia oraz logicznego myślenia.
GEOGRAFIA
Na ten przedmiot nie mam konkretnych rad. Powtarzaj najważniejsze informacje i reguły rozwiązywania zadań obliczeniowych z geografii (np. zadań ze skalą itp.).
CHEMIA
Powtórz to co istotne. Pytania z chemii zazwyczaj dotyczą podstawowej wiedzy. Przypomnij sobie wzory, doświadczenia, wiadomości o pierwiastkach itp.
FIZYKA
Wzory, wzory i jeszcze raz wzory. Jeśli znasz wzory to połowa sukcesu już za Tobą. Zapisz je na jednej kartce i wytrwale powtarzaj. Oczywiście pamiętaj, czego one się tyczą. Dodatkowo powtórz również to, co najistotniejsze.
BIOLOGIA
Przedmiot, który wymaga wiedzy. Powtórka najważniejszych zagadnień odgrywa tutaj ważną rolę.
Ciężko jest nauczyć się języka w parę miesięcy przed egzaminem. Warto jednak zawsze przypomnieć sobie gramatykę i słówka z podręcznika do danego języka. W zależności od tego na jakim poziomie szkoła naucza języka obcego niezwykle pomocne mogą okazać się również dodatkowe zajęcia poza szkołą.
PODCZAS EGZAMINU
- Postaraj się powstrzymać stres, ponieważ najczęściej to on najbardziej nas paraliżuje i wpływa na zahamowanie naszych działań. Podejdź do sprawy spokojnie, ponieważ to nie jest najważniejszy egzamin w Twoim życiu.
- Nie zatrzymuj się na zadaniach, których teraz nie jesteś w stanie rozwiązać. Zostaw je na sam koniec, aby później jeszcze raz spojrzeć na nie świeżym okiem.
- Wybierając właściwą odpowiedź, odrzucaj najbardziej nieprawdopodobne. Metodą eliminacji uda Ci się wykryć dobre rozwiązanie.
- Korzystaj z każdej podanej informacji, dostępnych źródeł i własnej wiedzy. Uwierzcie, że czasem nawet pomaga spis (znajdujący się na końcu arkusza) szczegółowych tytułów użytych fragmentów z danych dzieł w zadaniu.
- Najpierw uważnie przeczytaj polecenie, a dopiero później właściwy tekst. Dzięki temu będziesz już wiedział, czego od Ciebie wymagają i jakiej informacji szukasz.
- Panuj nad czasem. Na koniec sprawdź dokładnie jeszcze raz swoje odpowiedzi, w zadaniach matematycznych jeszcze raz przelicz dokładnie, czy nie popełniłeś/popełniłaś błędów rachunkowych, uważnie przenoś odpowiedzi na kartę. Sprawdź zgodność odpowiedzi, czy czasem 6 razy pod rząd nie występuje odpowiedź "A", wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że popełniłeś jakiś błąd. Klucz zazwyczaj układany jest w ten sposób, że nawet rzadko zdarzają się sytuacje, w których 3 razy pod rząd występuje ta sama odpowiedź.
- W pełni wykorzystaj dany Ci czas, nie spiesz się i spokojnie rozwiązuj zadania.
Pamiętaj, aby w dni trwania egzaminów przede wszystkim odpoczywać od razu po powrocie do domu, zrelaksować się i odstresować.
Wpis jest naprawdę szczegółowy, ale mam nadzieję, że każdy znajdzie w nim informacje, których szuka. Nie tylko gimnazjalista, ale i osoba przygotowująca się do jakichkolwiek innych egzaminów. Jeśli macie jeszcze jakiekolwiek pytania to chętnie odpowiem :)
Super bluza <3
OdpowiedzUsuńhttp://juliaobi.blogspot.com/2016/01/favourite-place.html
Widzę, że bardzo zaciekawił cie post na którym wysiliła się autorka co widać przez zdjęcia i cały tekst. Szacunku trochę do pracy innych :(
UsuńJa właśnie piszę egzaminy gimnazjalne w tym roku i to co napisałaś na pewno mi się przyda! :) Kupiłam już repetytoria do niektórych przedmiotów i muszę zacząć sobie je powtarzać, co do systematyczności to jest bardzo ważna sama się o tym przekonałam. :) Bardzo spodobał mi się pomysł z tym aby dany miesiąc poświęcić na 4 przedmioty, na pewno z tego skorzystam ^.^
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ♥
http://princessdooomiii.blogspot.com
Bardzo dobry i przydatny post :) Repetytorium gimnazjalisty widać jest świetną sprawą, pewnie też takie zakupie dla siebie.
OdpowiedzUsuńolaablogg.blogspot.com
Egzamin zbliża się wielkimi krokami, więc super, że postanowiłaś napisać taki post, bardzo przydatny i na pewno skorzystam z rad!
OdpowiedzUsuńnataliagozdur.blogspot.com
Szkoda, że nie napisałaś posta jakieś parę miesięcy wcześniej, może wynik mojego gimnazjalnego nie byłby tak przesądzony. ;-; Żyję jednak nadzieją, że coś w tej łepetynie mi zostało i że jakoś to pójdzie, choć nie powiem, że stresik jest ... :/ Ale rady jak najbardziej trafne i słuszne !
OdpowiedzUsuńhttp://momentcatcher00.blogspot.com/
Za rok mam ten egzamin a twoj wpis mi mega pomogl. Wiem jak dobrze sie prxygotowac , a wakacje beda dobrym czasem na powtorke . dziekuje, ze napisalad ten post ;)
OdpowiedzUsuńmojswiat-omnie.blogspot.com
Bardzo fajny, przydatny post :) Na pewno się przyda ;) Masz bardzo ładne pismo!
OdpowiedzUsuńMój blog - klik
Również bardzo zdziwiłam się, gdy zobaczyłam zamiast rozprawki opowiadanie :D. Osobiście nie uczyłam się nic, dosłownie, a egzaminy poszły mi bardzo dobrze. Twoje rady są świetne! :)
OdpowiedzUsuńagnieszkaa-es.blogspot.com
porządnie wykonany wpis, brawo! choć egzamin gimnazjalny już za mną, to różne informacje przydadzą się i przy ogólnym powtarzaniu :)
OdpowiedzUsuńja akurat do egzaminu gimnazjalnego podeszłam na wielkim luzie, choć wcześniej ciągle się spinałam. Ale w momencie wejścia na salę cały mój stres gdzieś odleciał.
Jeśli regularnie się uczy to do tego testu nie trzeba się szczególnie przygotowywać, chyba że komuś zależy na maksymalnych punktacjach, to co innego :P
systematyczność i organizacja to moje dwie największe zmory życiowe -.- . czas poświęcam na małoistotne rzeczy, które jednak wolę robić niż się uczyć bo są przyjemniejsze, a później resztki pozostałego czasu dopiero poświęcam na przygotowania do szkoły... nie mam pomysłu jak ogarnąć samą siebie xDD
super ujęcia ♥
pozdrawiam i zapraszam :)
stylowana100latka.blogspot.com
Dziękuję za rady, na pewno są przydatne!
OdpowiedzUsuńNam powtórki robią nauczyciele, więc myślę, że pod tym względem będę przygotowana, ale również ferie spędzam na nauce do egzaminu.
Najgorzej gdybym się zestresowała, bo w takich chwilach potrafię wielu rzeczy zapomnieć.
live-telepathically.blogspot.com
W tym roku będę pisać egzaminy. Mam nadzieję, ze pójdą mi dobrze. Świetnie napisany post! Z pewnością dobre rady!
OdpowiedzUsuńtyglysia.blogspot.com(KLIK)
Super porady. Ja egzamin gimnazjalny pisałam już w tamtym roku. Teraz widzę, że nie było się czym stresować. U mnie też był post o egzaminach gimnazjalnych :)
OdpowiedzUsuńZapraszam do mnie!
niezły stres miałam rok temu przez egzaminy :)
OdpowiedzUsuńhttp://luuvmy.blogspot.com/
Ja egzamin gimnazjalny mam już za sobą, wcale nie ma co się stresować, są bardzo łatwe :D
OdpowiedzUsuńzapraszam do mnie: KALA
Super pomocny post :) Gratuluje pomysłu .
OdpowiedzUsuńPozdrawiam Kasia
super porady szkoda, ze nie natrafilam na taki post przez moimi testami
OdpowiedzUsuńdobre sa tez repetytoria
mysle, ze z wosu samo przekartkowanie zeszytu to za malo, ale to tylko moje zdanie :)
http://szarpana.blogspot.com/
Ja do egzaminu gimnazjalnego się jakoś specjalnie ni przygotowywałam. Nie był to dla mnie ważny test...
OdpowiedzUsuńhttp://justdaaria.blogspot.com/
Ja jestem w 1 lo, a juz muszę niby uczyć się do matury, takze super;')
OdpowiedzUsuńhttp://feel-that-moments.blogspot.com/
U mnie jest podobnie, ale matura stanowi już bardzo ważny egzamin, więc warto od samego początku dobrze się przygotowywać. Ale jakoś trzeba dać radę! :)
UsuńPozdrawiam ♥
Ja egzaminy piszę dopiero za rok, ale i tak postaram się zapamiętać te rady. Z tego, co widzę, nie jest to takie straszne, jak mówią i jak się wydaje. Całe szczęście, ale chyba i tak powinnam w końcu zacząć uczyć się systemtycznie, bo już teraz mam problemy z kilkoma przedmiotami, które ostatnio po prostu olewam.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ;)
http://niebowczerni.blogspot.com/
Ja egzamin piszę dopiero za 3 lata, ale myślę że szybko zleci, więc warto już zaprać się za naukę na bieżąco, żeby potem było tego mniej :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!
♥Faustii♥
W tym roku piszę ten egzamin i niesamowicie się boję.. Ale powtarzam już od kilku miesięcy więc nie powinno być tak źle. Super wpis! Na pewno wielu osobom pomoże :)
OdpowiedzUsuńZapraszam do mnie :)
ja egzamin gimnazjalny mam za sobą, jeszcze trochę i czeka mnie matura :D
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,Madda
blog ->klik
super porady dla gimnazjalistów !
OdpowiedzUsuńrokiand.blogspot.com
Bardzo dobre porady! :)
OdpowiedzUsuńChoć matura z tego co słyszę jest znacznie trudniejsza niż egzamin gimnazjalny, bo zawsze coś na egzaminie się przypomni a na maturze są już konkretne wymagania :)
MÓJ BLOG-KLIK!:)
egzamin gimnazjalny już dawno z nami, ale jeszcze sporu egzaminów nas w życiu czeka
OdpowiedzUsuńhttp://blotodlazuchwalych.blogspot.com/
Naprawdę szczegółowy, porządny post! Super porady :) Wiele osób często zapomina, jak ważne jest systematyczne uczenie się choćby do najdrobniejszych kartkówek.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!
Picturesque Life
Mega porady dla mnie :).
OdpowiedzUsuńMój Blog - klik!
Klikniesz w link podany w poście?. (sprawdzam)Jak tak napisz komentarz.
Bierzesz udział w konkursie, lub z miłego uczynku kliknij.
Dziękuję Gorąco! Buziaki .
Ja na swój egzamin gimnazjalny nie uczyłam się prawie wcale, nie stresowałam się, a mimo to dostałam się do wymarzonej szkoły, a wszystko dlatego, że powiedziałam iż matura będzie ważniejsza:D
OdpowiedzUsuńBardzo fajny post jak i cały blog.
OdpowiedzUsuńŚlicznie tu i świetnie piszesz więc zostaje na dłużej :)
http://talli-blog.blogspot.com/
Jako, że egzaminy gimnazjalne mam już niestety za sobą (od daaawna), to bardzo fajnie, że myślisz w taki sposób :) Na pewno te porady przydadzą Ci się też w liceum i na studiach :). Super, że są młode osoby, którym faktycznie zależy! :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
terapianaszpilkach.blogspot.com
Świetne porady i post, bardzo przydatne :)
OdpowiedzUsuńZaczynam z blogiem od nowa, więc zapraszam na pierwszą notkę 'about me'!
http://rosalie-rosaalie.blogspot.com/
Będzie mi niezmiernie miło za obserwacje, komentarz czy nawet przeczytanie :)
Świetne rady. Ja egzamin będę miała za rok, ale już się stresuję.
OdpowiedzUsuńMój blog
Haha no tak, Wasz rocznik miał do napisania opowiadanie, a nie rozprawkę. :D Na pewno mi się przyda za 2 lata, eh!
OdpowiedzUsuńhttp://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/
Super poradnik! Przeczytałam wszystkie rady i teraz czuję ten power na egzamin w przyszłym roku! Najbardziej boję się matmy i fizyki... ech, te wszystkie wzory mi się mylą!
OdpowiedzUsuńDzięki i pozdrawiam!
Alicjonada.blogspot.com
Ja ma jeszcze rok do tego stresu...
OdpowiedzUsuńMój Blog - Klik
Bardzo przydatny jak dla mnie post,bop w tym roku będę pisać egzamin gimnazjalny :)
OdpowiedzUsuńZapraszam :D
Mój blog-KLIK!
Jak Ty pięknie piszesz :D.Na pewno przyda mi się Twój poradnik.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ♥
magda.sara - klik
Bardzo przydatny post
OdpowiedzUsuńobserwujemy?
mypinkdreams3.blogspot.com
Bardzo wyczerpujący tekst - widać, że się starałaś :)
OdpowiedzUsuńJa egzaminy mam dopiero za rok, ale takie wpisy zawsze się przydają.
Pozdrawiam cieplutko,
Do what you love - klik!
Ja przygotowania do testów zaczęłam już od października, poświęcam jeden miesiąc na jeden test (np. grudzień przyrodnicze), a później chcę wszystko połączyć i utrwalać, również rozwiązuje testy z poprzednich lat i tak jak Ty zamówiłam repetytoria, brakuje mi tylko z j.niemieckiego i geografi ;)
OdpowiedzUsuńnaoffashion-click
baaardzo dawno miałam taki egzamin :)
OdpowiedzUsuńzapraszam do mnie
locastrica.blogspot.com/
ja na początku chciałam się uczyć do testow gimnazjalnych , potem to olałam szło mi jakoś wszystko łatwo i testy napisałam przyzwoicie-i tak oto jestem w liceum!'nowy adres i nazwa bloga! ->
OdpowiedzUsuńMagFaMro
Wow, I love your great pictures :)
OdpowiedzUsuńŚwietny post, bardzo pomocny i przydatny. Piękne zdjęcia.
OdpowiedzUsuńsjwkane.blogspot.com
Skorzystam z Twoich porad! Do egzaminu coraz bliżej :/
OdpowiedzUsuńrilseee.blogspot.com
O właśnie aktualnie coś tam uczę się na gimnazjalne, ślązak - by być zwolniona z humanistycznej części, a reszta jakoś średnio mi idzie :D Będzie dobrze!
OdpowiedzUsuńdorey-doorey.blogspot.com
Ja egzamin gimnazjalny już od dawna mam za sobą, z tego co pamiętam nie uczyłam się zbyt dużo, a i stres nie był aż taki ogromny i wszystko poszło dobrze :D
OdpowiedzUsuńTakże nie ma się czego bać :D
Egzamin mam dawno za sobą, ale post bardzo ciekawy :)
OdpowiedzUsuńEgzamin już dawno za mną ;)
OdpowiedzUsuńBardzo fajny post
http://xthy.blogspot.com/
Egzamin już za mną, ale z rok mam maturę. Teraz z perspektywy czasu wiem, że nie potrzebnie się denerwowałam przed egzaminami gimnazjalnymi, bo to na prawdę jest wszystko proste ;) Teraz strasznie boję się i denerwuję się maturą…
OdpowiedzUsuńNa pewno się przyda, nawet teraz po powrocie z ferii. Wiele osób u mnie bało się próbnego z angielskiego , ja w sumie nie, bo to był przedprzedpróbny ;). Miałam po trzydzieści parę punktów ze zwykłego i rozszerzenia więc ok. Najbardziej boję się słuchowych, a potem chyba najgorsza będzie chemia :/.
OdpowiedzUsuńhttp://modoemi.blogspot.com/
Świetny post! Bardzo przydatny. Jestem w pierwszej klasie gimnazjum i jak na razie wychodziłam z założenia, że mam jeszcze bardzo dużo czasu. Jednak masz rację- warto po mało przygotowywać się już teraz, choćby miesięcznymi podsumowaniami. Na pewno wrócę do tego posta kiedy będę potrzebowała pomocy lub kiedy motywacja do nauki mnie opuści. Pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuńgreenskycalms.blogspot.com
Jak zawsze tyle stresu przed egzaminami, a jak już jest po to się okazuję, że nie było po co się tak stresować.
OdpowiedzUsuńtzanetat.blogspot.com
ciekawy post ale egzaminem gimnazjalnym nie należy się aż tak mocno przejmować a co najważniejsze nie powtarzać na ostatnią chwilę bo wszystko się pomiesza.
OdpowiedzUsuńhttp://zyciepiszehistoriee.blogspot.com/
W tym roku pisze testy, które myślę, że nie będą tak trudne jak egzaminy gimnazjalne a to dlatego, że jestem dopiero w 6 klasie podstawówki. Jednak każda Twoja rada na pewno mi się przyda jak nie w tym roku to za 3 lata. Już sobie zapiałam link do Twojego bloga i myślę, że nie raz powrócę do tego postu! A co do repetytorium to też takie posiadam :D Mój Blog - klik
OdpowiedzUsuńNajlepszą radą jest robienie sobie notatek i podkreślanie ważnych rzeczy bo przepisując coś z książki szybciej się uczy :).
OdpowiedzUsuńDodałam do obserwujących, jeśli mój blog Ci się podoba odwdzięcz się :)
Niebieska Izolda - KLIK
Ja ten egzamin mam za rok. Wiele osób mówi żeby się tym nie stresować gdyż tak na prawdę wcale nie jest to takie straszne :) Bardzo przydatny post i na pewno skorzystam z Twoich rad! P.S. masz piękny charakter pisma :)
OdpowiedzUsuńmy-wayyy.blogspot.com (kliknij)
Ja się nie przygotowywałam, a miałam całkiem dobre wyniki.
OdpowiedzUsuń16lipca.blogspot.com , obserwujemy?
Na prawdę świetny, przydatny post dla osób, które będą podchodzić do tego egzaminu. Ja już mam to za sobą, lecz za rok mam maturę;)
OdpowiedzUsuńObserwuję i pozdrawiam.
http://kamciaoblog.blogspot.com/
Czytając tytuł posta, spodziewałam się oklepanych rad, które każdy już zna i uznałam post za bezużyteczny, ale jednak weszłam i przeczytałam- okazało się, że porady nie dość, że są pomysłowe, to jeszcze napisałaś to bardzo estetycznie. Co prawda ciężko trzymać się tych reguł, ale postaram się, bo jednak egzamin mam już za kilka miesięcy ;] Świetny post, jestem mile zaskoczona!
OdpowiedzUsuń/Agrafka
NASZ BLOG - KLIK
Dodaję ten post do zakładek! Jak na razie ten post mi się nie przyda, ale za dwa lata na 100% tutaj wrócę! :)
OdpowiedzUsuńŚwietne zdjęcia :)
http://everything-by-me.blogspot.com/
Naprawdę przydatny post! My na szczęście piszemy go dopiero za rok! ;)
OdpowiedzUsuńZapraszamy do nas
http://littleleek.blogspot.com/
Świetne rady! Jeśli będę pisać jakikolwiek test/sprawdzian na 100 procent wykorzystam Twoje rady! :) Uwielbiam Cię :* + obserwuję, bo masz ślicznego bloga!
OdpowiedzUsuń-------------
Dodałam nowego posta, dopiero zaczynam więc może wpadniesz?
Dobrze że mam jeszcze pótora roku :) Ale dodaje ten post do zakładek bo świetnie to opisałaś <3
OdpowiedzUsuńhttp://liveivette.blogspot.com/
Ja mam za rok egzamin ;) MÓJ BLOG- KLIK
OdpowiedzUsuńAle ładnie przygotowany post!
OdpowiedzUsuńJa w przyszłym roku piszę egzaminy gimnazjalne, także za niedługo będę musiała znowu tutaj zajrzeć :)
Obserwuję!
WEŹ UDZIAŁ W KREOWANIU NASZEJ RZECZYWISTOŚCI
Blog się podoba? - Zaobserwuj!
cieszę sie, ze mam je juz za sobą ;)
OdpowiedzUsuńWbrew pozorom stres odgrywa tu dużą role
http://want-cant-must.blogspot.com/2016/01/o-molach-ksiazkowych.html
W tym roku będę musiała zmierzyć się z egzaminami i taki post na pewno bardzo mi pomógł. Najważniejsze to dobra organizacja, którą na szczęście posiadam :D. Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuńlublins.blogspot.com
Super, że napisałaś taki post, jest naprawdę pomocny :) U mnie egzamin już za rok, więc staram się stopniowo ogarniać małe powtórki.;)
OdpowiedzUsuńhttp://klaudiasiuda.blogspot.com/