2016/01/10

Jak szczęśliwie przeżyć kolejny rok?

Aby coś osiągnąć musimy być konsekwentni w naszych działaniach, gotowi i pełni odwagi, by móc zdobyć nawet to, co często tylko z pozoru wydaje nam się niemożliwe. W życiu nie chodzi o to, aby planować wszystko w ten sposób, by być szczęśliwymi w przyszłości, powinniśmy robić wszystko co w naszej mocy, by już teraz być blisko szczęścia. Przeszłość jest nam dobrze znana, więc nie warto po raz kolejny tam wracać. Skupmy się zatem na tym, co jest teraz, nie odbiegajmy zbyt daleko w przyszłość, ponieważ najważniejszym miejscem jest teraźniejszość -  ona stanowi fundament naszego życia, gdyż tylko dzięki niej jesteśmy gotowi stworzyć naszą przeszłość i układać przyszłość wedle własnych pragnień. Każdy z nas jest zdolny do wielkich osiągnięć, lecz musimy zdobyć w sobie wystarczająco dużo siły, by podołać stawianym przez nas samych wyzwaniom i móc spełniać swoje marzenia. Kolejny zaczynający się rok jest idealnym momentem, by w końcu zrozumieć, jak wiele w naszym życiu zależy od nas samych w tym również samo pragnienie tego, aby rok 2016 był jednym z najlepszych.

USTAL LISTĘ PRIORYTETÓW I CELÓW
Lepiej zawsze rozgraniczać wszystko na rzeczy ważne i mniej ważne, aby być później zdolnym do podejmowania właściwych decyzji. Nie warto skupiać się na wyznaczaniu ciężkich do osiągnięcia postanowień. Wypisz najistotniejsze cele, do których osiągnięcia dążysz i rozpisz plan tego, co będziesz robić w kierunku ich realizacji. Istotne jest jednak, aby zamienić zamiary na działania i aby wszystko to nie zakończyło się tylko na pustym planowaniu.


UWIERZ W SIEBIE, KSZTAŁTUJ SWÓJ CHARAKTER
Bez wiary w siebie nie jesteśmy w stanie zbyt wiele osiągnąć. Musimy zauważać nasze słabości i skutecznie z nimi walczyć lub nie dopuścić do tego, aby ograniczały one nasze codzienne działania. Niezwykle ważne jest, aby stale kształtować swój charakter, swoją osobowość. Nikt lepiej od nas samych nie zna naszej wartości i tego, jak wiele potrafimy osiągnąć.


PRACOWITOŚĆ KLUCZEM DO SUKCESU
Lenistwo jest najbardziej ograniczającym czynnikiem naszych działań. Nigdy nie możemy się poddać chwili zwątpienia i rezygnacji. To pracowitość pozwala nam na realizację wszelkich naszych planów. Ciągłe odpoczywanie, nienarażanie się na wysiłek to najgorsze z rozwiązań. Odpowiednia motywacja, chęci i przede wszystkim działania pozwalają sięgnąć nam gwiazd.


ROZWIJAJ SWOJE PASJE, NIE REZYGNUJ Z NICH
Pod żadnym pozorem nie rezygnuj z rzeczy, które sprawiają Ci radość i pozwalają poczuć choć przez chwilę szczęście. Rozwijaj swoje umiejętności i bądź gotów na to, aby stawać się coraz lepszy. Każdą wolną chwilę w pełni poświęcaj swoim pasjom.


NIE MARNUJ ŻADNEJ CHWILI. ZACZNIJ JUŻ TERAZ
Nie przekładaj nic na jutro. Skup się na teraźniejszości i ciesz się w pełni każdą chwilą. Zacznij już teraz spełniać swoje marzenia. Koniec z narzekaniem i wątpliwościami, że czemuś nie podołamy. Nie marnuj czasu, przejmując się drobnostkami. Staraj się robić wszystko, co w Twojej mocy, aby każda chwila stała się niesamowitym wspomnieniem.


OTWÓRZ SIĘ NA NOWE WYZWANIA
Bądź gotów na to, aby czasem zdecydować się na podjęcie nowych, ciekawych wyzwań. Nie obawiaj się zmian. Otwórz się na to, co nieznane. Jeśli nie spróbujesz nigdy nie dowiesz się, czy było warto. Rozwijaj się w wielu kierunkach i postaw na wszechstronność. Wykorzystuj również wszelkie okazje, które mogłyby się w pewien sposób przyczynić do Twojego rozwoju. Nie bój się często zaryzykować.


BĄDŹ BLISKO LUDZI
Spędzaj jak najwięcej czasu z ludźmi, którzy potrafią zamienić jeden z Twoich najgorszych dni w najlepszy. Staraj się dbać o dobre kontakty z innymi i nie bój się zawierać nowych znajomości. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być przez nich traktowany. Unikaj konfliktów, a wszelkie nieporozumienia staraj się spokojnie wyjaśniać. Bądź otwarty wobec innych i szczerze mów o swoich uczuciach.NIE PLANUJ WSZYSTKIEGO
Najpiękniejszych chwil w naszym życiu często nie da się zaplanować. Nie bój się czasem postawić na spontaniczność. 


NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ
Jeśli już coś sobie postanowiłeś to konsekwentnie dąż do realizacji wyznaczonych przez siebie celów. Nie ulegaj zwątpieniu, nigdy się nie poddawaj i nie rezygnuj z marzeń.


ŻYJ W PEŁNI WŁASNYM ŻYCIEM
Nie spoglądaj na innych i do nikogo się nie porównuj. Kieruj się w życiu własnym sercem i rozumem, ponieważ to Ty znasz siebie najlepiej. Każdy z nas jest wyjątkowy. Nie bójmy się bycia sobą i w pełni korzystajmy z życia, ciesząc się każdą chwilą.

PAMIĘTAJ O UŚMIECHU I POZYTYWNYM NASTAWIENIU
Pozytywne nastawienie stanowi podstawę wszelkich naszych działań. Dostrzegaj zalety i to na nich skupiaj się najbardziej. Nie ulegaj nigdy zdołowaniu. Szukaj zawsze odpowiedniego sposobu na zmotywowanie się i na to, aby nigdy nie tracić uśmiechu.

Ten rok w pełni należy do Ciebie. Nie bój się i pozwól mu stać się jednym z najwspanialszych w Twoim życiu. 

Powyższych zasad nie stosuj tylko w jednym roku, staraj się je wdrążyć w całe swoje życie.

Źródło inspiracyjnych obrazków: we heart it

50 komentarzy:

 1. Kurcze, jak ja uwielbiam Twojego bloga! Poznałam Cię bardziej na Jessmilii, wcześniej obserwowałam Cię tylko na instagramie. Piszesz tak świetnie, jakbyś pisała książkę. Naprawdę! Tak miło mi się czytało tego posta. Ja w tym roku bardzo chciałabym wyjechać za granicę i próbuję spełnić to marzenie! :D

  http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne zdjęcia💜 Ja zrobiłam sobie taką listę celów i postanowień na ten rok :) Mam nadzieję, że mi nie zabraknie sił na osiągnięcie moich Noworocznych celów :D
  W wolnej chwili Zapraszam do siebie ;)
  ewelinaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Racja..Najważniejsze to co jest teraz. Nie przeszłość czy nawet przyszłość!
  Świetne, inspiracyjne zdjęcia! *o*
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. super post i śliczne zdjęcia!
  wysłałam do ciebie ostatnio maila, mam nadzieję, że mi pomożesz <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowny, bardzo motywujący post! Wszystko jest w naszych rękach, musimy tylko uwierzyć w siebie i zacząć działać :)
  Pozdrawiam, MAJA-RUSEK.BLOGSPOT.COM.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja spisałam kilka celów sobie <3

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mi się podoba ten post. Krótko i zwięźle zawarłaść w nim proste rady, które są tymi najważniejszymi. Zwłaszcza podoba mi się ta o pracowitości (czasami trzeba się pożądnie zmęczyć, robiąc przy tym krok do przodu - uczucie satysfakcji rekompensuje wszystko) i byciu z ludźmi (tego chyba nie trzeba wyjaśniać).
  Pozdrawiam ;).

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja sama spisałam listę celów i postanowień na ten rok, także gorąco każdemu polecam to zrobić! Co do samego wpisu to jest naprawdę świetny, ciekawy i widać, że bardzo uporządkowany :)
  Pozdrawiam!♥
  http://rikaa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mądre rady, oby udało mi się wprowadzić je w życie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Co roku mam jakieś postanowienia, które staram się realizować. Najważniejsze to nigdy się nie poddawać. I dążyć do wytyczonego celu. Cieszyć się z każdego dnia. Czerpać z niego to co najlepsze :)

  Pozdrawiam :)
  http://perypetieoliwii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajne rady :)
  http://malwinabeczek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo motywujące post i rady także bardzo pomocne. Mam nadzieję, że uda mi się być w tym roku szczęśliwą, chociaż w sumie opanowałam to dawno, to szczęscia nigdy nie za wiele ;p
  /Agrafka
  NASZ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdecydowanie muszę częściej spełniać swoje marzenia, nie patrząc na to co powiedzą inni :)

  Mój blog CLICK

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak zwykle mądre słowa! Świetne rady :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne porady ;)

  blackwhiteandnavyblue.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. mega to rozkminiłaś :)! Oby ten 2016 byl swietny dla tych, ktorzy sie staraja.

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Czasem też trzeba mierzyć się z innymi, aby coś osiągnąć, zrobić coś przeciwko drugiej osobie, czasami trzeba poświęcić naprawdę dużo, aby szczęśliwie przeżyć nasze jutro :)
  naoffashion-click

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetny post, bardzo motywujący! Najważniejsze żeby zawsze być sobą i nie poddawać się przy najbliższej okazji.

  crejzzzooll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. dobre rady :)

  zapraszam na nowy post :)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetny wpis! Motywujący do działania :D
  Pozdrawiam i zapraszam true-less.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetne raady, jednakże to tylko "ułatwienie" roku. Niestety nie ma przepisu na szczęście. Rady są bardziej motywujące, co właśnie po przeczytaniu u mnie zadziałały! Dziękuję :*
  NOWY POST - Trochę o kodach. Zapraszam do obserwacji i komentowania, buziaczki:* Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 22. Rewelacyjne zdjecia! :) Kochana zmotywowalas mnie pozytywnie! Aż zachciało mi się uczyć :D
  W sumie zawsze byłam chętna do działam, ale czasami o tym zapominam przez dolujace momenty.
  Buziaki i zapraszam na sesje! :)

  ----Poznaj mój świat fotografii----

  OdpowiedzUsuń
 23. Świetnie motywujesz do działania :)

  http://fashionelja.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetny motywujący post, a zdjęcia dodają mu uroku. Jednak niektóre zdjęcia powinny być większe ze względu na ich brak wyrazistości ( gł. mówię tu o napisach). pozdrawiam [www.nielegalna-strefa.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 25. Nawet nie chcę myśleć, ile czasu zajęło Ci stworzenie tego posta, Wszystko jest idealnie dopracowane, wow! Zmotywowałaś mnie do pracy :)
  Poszerzając horyzonty - Klik!

  OdpowiedzUsuń
 26. Bardzo pomocne rady. Szczególnie ta ,,Być blisko ludzi". Uroczo :3
  d-y-o.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 27. I like your blog!
  http://larisamerkulova.blogspot.ru/

  OdpowiedzUsuń
 28. Na pewno skorzystam z porad!!! :)
  Tobie też życzę powodzenia w ich realizacji ;)

  http://mademoisellejuliet.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Świetny post, bardzo motywujący. To fakt, jesteśmy jedynymi osobami, które mogą tak dobrze siebie poznać. Poddawać się nie ma co, a najlepszy czas na zmiany to teraz i już! Odkładanie celów, marzeń nic nie zmieni, to stosowanie się do naszego planu może to zrobić.
  Opowiastki Prawdziwe (klik)

  OdpowiedzUsuń
 30. U Ciebie zawsze mogę liczyć na dawkę pozytywnej energii i motywacji do działania. Super wpis, udanego 2016 roku niech się spełni wszystko co sobie zaplanujesz i zamarzysz pzdr :)

  OdpowiedzUsuń
 31. świetny post :) moim postanowieniem jest nie odkładanie niczego na później

  OdpowiedzUsuń
 32. Moim zdaniem najważniejsze jest dobre nastawienie.Jeżeli będziemy myśleć że znów nam się nic nie uda,nie osiągniemy nic w nowym roku :)
  kasiaa-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Wpanialy post! Zostaje na dluzej!

  OdpowiedzUsuń
 34. Mądrze piszesz. Nic dodać, nic ująć. :)
  Motywujący i pozytywny post. :D
  Pozdrawiam
  CrazyTusiaBlog

  OdpowiedzUsuń
 35. Dobry post, daje do myślenia :D
  rozowawstazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 36. super wpis, piękne zdjęcia, zapraszam też do mnie na www.lipsonheels.pl Dopiero zaczynam przygodę z blogowaniem, odwdzięczę sie za każdy komentarz czy polubienie strony na facebooku:)

  OdpowiedzUsuń
 37. Idealne porady! Sama mam swoją listę marzeń oraz celi do których mam zamiar dążyć - to dobry sposób :))
  Pozdrawiam, MÓJ BLOG!

  OdpowiedzUsuń
 38. Świetny post ! :)
  lucy-lusia2.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 39. Na pewno post przydatny dla wielu osób! Jednym z moich celi jest uwierzyć w siebie i w swoje możliwości:)
  ~best-frieend.blogspot.com zapraszam do siebie~

  OdpowiedzUsuń
 40. mądry i przemyślany post, fajnie się czyta i ogląda <3

  http://zyciepiszehistoriee.blogspot.com/

  Pozdrawiam Zuzia :)

  OdpowiedzUsuń
 41. największy moim celem na nowy rok jest zadbanie o bloga i rozwinięcia go najlepiej jak potrafię :) oby ten rok był po prostu szczęśliwy :)
  MOJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 42. Bardzo fajne porady! Ja w tym roku staram się od samego początku, aby 2016 był tym najlepszym rokiem i jak na razie mój plan mi wychodzi! Otworzyłam się bardziej na ludzi, zaczęłam planować, aby później nie tkwić na lodzie i nie wiedzieć za co się wziąć i ogólnie staram się być szczęśliwym człowiekiem :)

  be-different-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 43. Naprawdę świetny post,bardzo miło i przyjemnie mi się go czytało :) i bardzo ładne zdjęcia (super spodnie!)

  Zapraszam na nowy post! :)
  Mój blog-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 44. Świetne porady, masz cudownego bloga :)
  Pozdrawiam cieplutko.
  mój blog: klik

  OdpowiedzUsuń
 45. Ja żyję dokładnie tak, jak opisałaś w swoim wpisie:) Najważniejsze są cele w życiu i odwaga, którą tylko my sami możemy w sobie dobrze pielęgnować:) Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie m.in na nowe rozdanie:))))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję z całego serca za każdy komentarz i obserwację!