2015/10/03

Jak cieszyć się życiem?

Nie potrafimy doceniać chwil, cieszyć się tym, co mamy. Narzekamy na drobnostki, a w obliczu cięższych problemów jesteśmy zrezygnowani i popadamy w kompletną rozterkę. Wyjątkową pustkę i wartość doceniamy dopiero po stracie. Nikt z nas nie jest w stanie zdefiniować odpowiedzi na to "jak powinno się żyć". Nasze działania często mają podłoże czysto egoistyczne. Nie zawsze liczą się dla nas uczucia innych. Zapominamy czasem, jak się cieszyć, jak żyć i jak po prostu być przy tym człowiekiem - nie tylko jako ciało bez wyrazu, a jako dusza pełna chęci do życia.


Jak wiele razy udało Ci się usłyszeć nawet w najgorszych momentach słowa przyjaciół - "nie przejmuj się. Życie jest piękne. Ciesz się nim i łap chwile"? 
Takie słowa były wówczas tak odległe od rzeczywistości, od sprawdzenia ich w praktyce. Życie nie zawsze jest łatwe, ale tak już jest. Nawet w wakacje, gdy cieszymy się słońcem to czasem również mamy ochotę na przerwę od tego wszystkiego i decydujemy się czekać na deszcz. Jak jednak zacząć doceniać wszystko, co mamy i sprawić, aby życie było wielkim szczęściem? 

LISTA SZCZĘŚCIA I NIESZCZĘŚCIA
Podstawowa kwestia, którą musimy sobie odpowiednio uporządkować jest poznanie siebie. Musimy zastanowić się i wiedzieć, co tak naprawdę wywołuje u nas uśmiech, a co odbiera naszemu życiu barw. 
Lista Szczęścia - jest listą, w której zawarte są tylko rzeczy, które sprawiają nam radość i dają siłę. Podczas tworzenia jej, skup się nawet na drobnostkach, nie uogólniaj, nie grupuj, dokładnie oddzielaj. Np.:
- spotkania z przyjaciółmi, czyli z: ...
- pasje: ...
Lista Nieszczęścia - jest listą przeciwną do listy szczęścia. W niej znajduje się wszystko, co nas dołuje i odbiera wszelkie chęci. Na tej liście również nie próżnujemy, dokładnie oddzielamy wszystko od siebie i zapisujemy, co nam przechodzi przez myśl. Np.:
- zbyt wiele obowiązków szkolnych: ...
- brak czasu na: ...

Teraz naszym zadaniem jest stworzenie na nowo "Listy NieSzczęścia" tak, aby zgadzała się ona z naszym sumieniem. Musimy starać się zmienić wszystko, co nas smuci na to, co mogłoby nas cieszyć. Potrzebna jest tylko chwila, aby znaleźć pomysł na to, jak poradzić sobie z daną rzeczą i przemienić ją z negatywnej na pozytywną. Np.:
- zbyt wiele obowiązków szkolnych 
*działania: założenie kalendarza, lepsza organizacja, rezygnacja z niepotrzebnych zajęć pozalekcyjnych
*zalety: ciągły rozwój, wszystko to jest naszym kluczem do wymarzonej przyszłości, brak czasu na nudę


DOCENIAJ TO, CO JEST TERAZ
Teraźniejszość jest fundamentem, bo tylko dzięki niej jesteśmy w stanie ułożyć przeszłość i przyszłość. Nie możemy ciągle żyć tym, co było. Wspomnienia powinny budować naszą duszę, ale nie powinny nią rządzić. Wspomnienia trzeba stale budować, nie można zostawać tylko przy tym, co zostało już osiągnięte. Przyszłość natomiast nie powinna Cię martwić. Staraj się, aby każdy dzień był lepszy od poprzedniego. Nie układaj życia tak, aby być szczęśliwym w przyszłości. Rób wszystko, co w Twojej mocy, aby już teraz być szczęśliwym.
Pogódź się z porażkami, wyciągaj wnioski i doświadczenie z błędów, zatrzymuj obecne chwile, żyj i ciesz się nimi, bo niebawem one również pozostaną wspomnieniem.

Każdego dnia, wieczorem, postaraj się poświęcić dosłownie parę minut na niewielkie podsumowanie dnia i skupienie się na tym, co w jego trakcie sprawiło, że się uśmiechnąłeś. 
Pamiętaj o każdej drobnostce!


GRUNT TO POZYTYWNE NASTAWIENIE
Nie traktuj niczego, co nie sprawia Ci przyjemności jako karę i coś niezwykle złego. Niech to wszystko będzie po prostu nowym wyzwaniem, któremu musisz sprostać. Pozytywne nastawienie to podstawa. Nie ma rzeczy złych, są tylko te dobre i mniej dobre (kwestia sporna, aczkolwiek przy lekkim temacie cieszenia się życiem to istotne sformułowanie). Nie bój się również podejmować nowych wyzwań. Jeśli nie spróbujesz to nigdy nie dowiesz się czy było warto.
Staraj się odnajdować zalety wszystkiego. Nie doszukuj się negatywów. Nic nie jest idealne, łatwo znaleźć w czymś wadę, ale jednak prawdziwym sukcesem jest dostrzeżenie zalet.

Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać. 
~ Walt Disney


CIESZ SIĘ DROBNOSTKAMI
Znajduj radość zawsze i wszędzie we wszystkim, czym tylko się da. Uśmiechaj się jak najwięcej. Nie smuć się tym, co za moment będzie już nieistotne. Spoglądaj na wszystko wesołym okiem. Przejmowanie się i smucenie największymi błahostkami jest tylko stratą czasu. Życie jest zbyt krótkie na ciągłe narzekanie i rozmyślanie o tym "co by było gdyby". Nie żałuj swoich decyzji. Nie wspominaj tego co złe. Miej na uwadze tylko rzeczy, które są warte Twojego czasu, które choć raz sprawiły, że na Twoich ustach pojawił się uśmiech.

Idealny świat jest podróżą, nie miejscem. 
~ Terry Pratchett


POGÓDŹ SIĘ ZE WSZYSTKIM I ŻYJ W ZGODZIE Z SAMYM SOBĄ
Najważniejsze jest zaakceptowanie swojego życia. Tego, jak ono wygląda, co się w nim wydarzyło, co w nim osiągnęliśmy. Musimy stale kroczyć do przodu, ale bez przejścia kolejnych schodów, nie zdołamy wdrapać się od razu na szczyt. Wybaczajmy, nie żyjmy wciąż dawnymi urazami. Twoje życie jest piękne. Wystarczy tylko otworzyć się na to, aby to dostrzec. 
Bycie sobą, akceptacja siebie to jednak podstawa radości. Nie możesz na siłę zmieniać się dla ludzi, bać się pokazywać samego siebie. Nie przejmuj się niczym i bądź taki, jaki jesteś, nie ukrywając niczego. Bądź taki, aby ludzie później w pozytywnym sensie odczuwali Twój brak.


Ciesz się z każdej chwili, każdym oddechem, każdym ruchem, każdym gestem, ciesz się życiem.

A co znalazłoby się na Twojej liście szczęścia? :)

98 komentarzy:

 1. Post na prawdę daje dużo do myslenia. Pozdrawiam !

  mojswiat-omnie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Złote przysłowie mówi - cieszmy się z małych rzeczy. I rzeczywiście, trzeba nauczyć się je doceniać :) Piękne zdjęcia.
  Pozdrawiam :*

  daria-mikolajewska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście warto cieszyć się drobnostkami bo od razu jest weselej. Bardzo dobry pomysł z tą listą, warto znaleźć czas na takie podsumowanie bo jeśli będziemy robić to codziennie zauważymy, że każdy dzień jest inny, a nie jak myślimy w rutynie - taki sam.
  Post jak zawsze inspirujący :)

  milkyalpaka.blogspot.com

  tomito-tomito.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydatne rade, na pewno skorzystam!
  Genialne zdjęcia ;D

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com
  Proszę o klikanie w ostatnim poście, będę bardzo wdzięczna i szczęśliwa! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanawiam się skąd Ty bierzesz te pomysły na wpisy i rady? Może powinnaś iść na studia psychologiczne? Fajny i ciekawy wpis, jak zawsze u Ciebie pzdr x

  OdpowiedzUsuń
 6. Temat daje do myślenia. Wiele osób nam mówi "będzie dobrze, ciesz się życiem" gdy my często nie wiemy JAK. Nie wiemy co nas cieszy. Trzeba poznać siebie przede wszystkim :)


  http://xyzilo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny post i super zdjęcia ! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niebywały post! ♥ Naprawdę genialny!
  Zapraszam do mnie http://normalnienienormalna00.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetnie to opisałaś.Dla mnie też grunt to pozytywne nastawienie,trafny cytat W.Disneya ! :)
  http://royal-girll.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Twój post daje do myślenia ;* świetne zdjęcia, cudownie wyglądasz ;) pozdrawiamy i zapraszamy do obserwowania!
  dreamoutloud.f

  OdpowiedzUsuń
 11. Twój post daje do myślenia ;* świetne zdjęcia, cudownie wyglądasz ;) pozdrawiamy i zapraszamy do obserwowania!
  dreamoutloud.f

  OdpowiedzUsuń
 12. Śliczne zdjęcia :)
  http://frazeologizmastrall.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo mądre słowa. Sama staram się cieszyć każdą drobnostką i nie narzekać z byle powodu. ;)
  Pozdrawiam.
  http://geekbsf.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Pięknie napisane :) Powinniśmy we wszystkim widzieć pozytywy ;3
  Cudowne zdjęcia *.* Pozdrawiam! :D
  Mój blog - klik ^^

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeju jaka ty jesteś śliczna *,*
  http://killlia76.blogspot.com/ zapraszam do mnie :*

  OdpowiedzUsuń
 16. Do szczęście potrzebne jest dobre nastawienie! Musimy cieszyć się z tego co mamy, a nie wymagać. Jak zwykle cudowny post <3 Pięknie wyglądasz *.*
  Na mojej liście szczęścia znalazłyby się treningi w piłkę ręczną, spotkania ze znajomymi/rodziną, zabawa z moim psem i na pewno wiele innych rzeczy ;)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Dokładnie. Pozytywne nastawienie, cieszenie się z małych rzeczy to podstawa :)

  crejzzzooll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. u Ciebie także refleksyjny wpis :)
  dzięki za odwiedziny, zapraszam częściej :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Super post, chyba od czasu do czasu pasowałoby ułożyć taką listę, może choć trochę by to coś zmieniło w naszym życiu :)
  zapraszam do siebie :) http://dusianov.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja cieszę sie nawet z małych rzeczy, ale nie ukrywam, że chciałabym czasem mieć więcej szczęścia w różnych rzeczach, jak nauka, miłość (skomplikowane) i przyjaźń.
  Ale z ciebie ładna dziewczyna! Zazdro :*

  http://klaudyna-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Zakochałam się w Twoim blogu! Obserwuje i będę często wpadać :* Co do tego postu to nie dość, że ciekawy i przydatny temat, to jeszcze tak mądrze napisany:) Zdjęcia genialne <3
  xshandy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Myślę, że najważniejsza jest trzecia zasada, życie w zgodzie z sobą to podstawa! :D
  claudia-ss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. cudownie to ubrałaś w słowa :) świetny post. ładna z Ciebie dziewczyna :)

  http://fashionelja.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. lista szczescia? nie mam takiej, bo nie potrzebuje, trzeb abyc po prostu szczesliwym :3

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Najważniejsze to by nie patrzeć za daleko w przyszłość i przeszłość, próbować żyć chwilą i jak najlepiej wykorzystywać życie. Moim zdaniem warto czasem spojrzeń z innej perspektywy na coś, choć czasem się nie da, jest nam źle trzeba w miarę możliwości wziąć się w garść i powiedzieć sobie, że się uda! Chyba optymizm to tu podstawa.

  pozeracz-ksiazekk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Najważniejsze w życiu jest pozytywne nastawienie do każdej sytuacji, nawet tej najgorszej. Dzięki niemu życie wydaje się zawsze radosne i prostsze! Potwierdzam ;)

  http://skcreateanddesign.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Racja. Ponownie piękne zdjecia i ciekawy wpis.

  OdpowiedzUsuń
 28. Świetny post naprawdę daje do myślenia :* Zdjęcia prześliczne chyba masz dobrego fotografa :) Kocham twoje włosy!! Zazdorszczę długości, koloru megaa *.* Świetny blog! A posty naprawdę przemyślane!! ♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 29. Myślę, że najważniejsze to cieszyć się drobnostkami, bo małe rzeczy potrafią człowieka uszczęśliwić. :)

  PIANKAOFSTYLE.BLOGSPOT.COM-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo pozytywny post, uwielbiam takie! Musimy nauczyć się dostrzegać szczęście nawet w tych drobnostkach, które Nas otaczają. No i oczywiście nauczmy się doceniać to, co mamy. :)
  Pięknie wyglądasz!

  Pozdrawiam, I am Angelika - klik!

  OdpowiedzUsuń
 31. Post bardzo mądrze napisany, dałaś mi mnóstwo dawki pozytywnego myślenia, dzięki! :) Według mnie najważniejsze jest patrzenie na świat przez różowe okulary i w każdej rzeczy dostrzeganie nawet najmniejszych pozytywów. :)
  Śliczne zdjęcia. :*

  MÓJ BLOG - KLIK ♥
  Proszę o pomoc w kliknięciach, z góry dziękuję. :*
  DRESSLINK ♥
  DRESSLINK ♥

  OdpowiedzUsuń
 32. Wszystko zalezy od naszego nastawienia :).

  OdpowiedzUsuń
 33. Właśnie, najgorsze jest to że nie doceniamy tego co mamy


  Obserwuje i zapraszam do siebie
  http://.blogspot.com
  Komentarze i obserwacje miłe widziane

  OdpowiedzUsuń
 34. Na mojej liście znalazłby się na pewno mój chłopak, który daje mi mnóstwo siły,
  przyjaciele,
  rodzina,
  muzyka, która mnie inspiruje.
  Świetny wpis i piękne zdjęcia :).
  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 35. w pełni się z Tobą zgadzam :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Ale jesteś śliczna! :*
  http://sapphireblog1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 37. Bardzo ciekawe posty dodajesz, zostaje na dłużej ;)
  http://rubik514.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 38. Pozytywne nastawienie - o tak! To może naprawdę wiele zdziałać!
  Świetny post :)
  Zdjęcia też, jesteś przepiękna..Ostatnie jest najlepsze *__*
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 39. Jesteś taka piękna !
  Pozdrawiam !
  Zapraszam: http://nikaaswag.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 40. Post bardzo motywujący. Uwielbiam Twoje notki <3

  OdpowiedzUsuń
 41. Bardzo pozytywnie myślę po tym poście :) Najbardziej pomóc może pomóc lista szczęścia i nieszczęścia dziękuję ♥
  Śliczne zdjęcia ;)

  http://anita-maggda.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 42. Trzeba sie cieszyc z tego co mamy w tym momencie :)

  Zapraszam na posta ! ♥ OFFICIAL PATTY ♥

  OdpowiedzUsuń
 43. Cudne włosy ! :) Śliczna jesteś ^^ , super wpis
  Zapraszam na post Bądź sobą !
  http://goo-misek.blogspot.com/2015/09/bycie-soba.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 44. Zgadzam się. Małe rzeczy są najprzyjemniejsze, bo to one tworzą całokształt.

  Zapraszam do siebie, ja już obserwuję :)
  http://granatowedrzwi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 45. Ładny blog, bardzo fajnie piszesz!
  Zapraszam NOWA NOTKA
  pozdrawiam
  obs za obs? kom za kom ?

  OdpowiedzUsuń
 46. Kochana masz zajebiste włosy! ♥ / cudowne zdjęcia
  Powinniśmy cieszyć się każdą chwilą w naszym życiu ♥
  Pozdrawiam gorąco, obserwuję ♥

  OdpowiedzUsuń
 47. Na mojej liście szczęścia ? Po prostu drobne rzeczy, które tak rzadko potrafimy dostrzec…

  flawlessbananaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 48. Zostałaś nominowana do Libebster Bog Award,

  http://nammaniee.blogspot.com/2015/10/nominacja-liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 49. Ludzie często nie doceniają tego co mają. Nie martwić się tym co będzie jutro tylko żyć teraźniejszością tak żeby potem było co wspominać :) Uwielbiam ten cytat Walt'a! Zdjęcia są piękne, kocham Twoją urodę <3

  Nowy post.
  my-wayyy.blogspot.com (kliknij)

  OdpowiedzUsuń
 50. super zdjęcia! Naprawdę., Jesteś prześliczna, tak i twój blog <3 Masz piękne wlosy! Pozdrawiam kochANA :)

  nonstopyou.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 51. Genialny post! Masz racje z wieloma rzeczmi. Trzeba się cieszyć tym co się ma, bo zawsze można to stracić... Wiele ludzi powinno to przeczytać i przemyślec wiele rzeczy, bo jest tyle ludzi, którzy są nieszczęśliwi, a w ogóle nie doceniają tego co mają ;/

  NOWY POST!  ZAPRASZAM!
  Komentarze mile widziane ;)
  MÓJ BLOG-KLIIK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie mi się podoba od dawna jak piszesz ;) zaobserwowałam! :D

   Usuń
 52. Ciężko jest mi czasami cieszyć się życiem, ale każdego dnia staram się od nowa to robić. Śliczne zdjecia ;)


  Kinga Dobrowolska–blog. Pozdrawiam gorąco ♡

  OdpowiedzUsuń
 53. Świetnie napisane! :)
  Trzeba zyć drobnymi rzeczami, to najważniejsze :)

  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 54. Ja mam zawsze problem z pozytywnym nastawieniem, świetnie napisany post :) śliczne zdjęcia!
  via-martyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 55. Cudowny wpis kochana, naprawdę wiem że spawisz że ludzie odnajdą szczęście w codziennym życiu i w drobnostkach :) ją zawsze patrzę optymistycznie, wiem że trzeba szukać szczęścia :) tak w ogóle ten pomysł z listami bardzo mi się podoba :)
  Pozdrawiam cieplutko myszko :*
  Ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 56. Jesteś śliczna :) bardzo ładny i ciekawy blog .
  http://moresik123.blogspot.com zapraszam do mnie !

  OdpowiedzUsuń
 57. ładnie wyglądasz ;)
  http://krze20.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 58. Mądre słowa, nie doceniamy tego co mamy :)) Obserwuję.

  miss-and-jess.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 59. Na mojej liście szczęścia na pewno znalazłaby się każda godzina spędzona z moim chłopakiem, bo widujemy się tylko raz w tygodniu:') Oprócz tego, na pewno spotkania z przyjaciółkami, czy czas, który poświęcam na bloga:)
  Pozdrawiam Julka ♥

  OdpowiedzUsuń
 60. Listy szczęścia i nieszczęścia genialne! <3
  http://typical-writers.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 61. Cudne zdjęcia ^^ Jesteś bardzo fotogeniczna xD
  http://ci-nnamon-girl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 62. Pięknie zdjęcia i bardzo motywujący post, dałaś mi wiele do myślenia i bardzo zachęciłaś do Listy Szczęścia oraz (Nieszczęścia), coś czuję, że może to u mnie pomóc, dziękuję.
  ♡ jestebatmane ♡

  OdpowiedzUsuń
 63. Wyjątkowo podoba mi się pomysł z listą szczęścia i nieszczęścia. Słyszałam już o tej radzie, wypróbowałam ją i działa niesamowicie. Zdałam sobie sprawę, że wiele moich problemów ma banalne rozwiązanie. Automatycznie przestałam aż tak bardzo na wszystko narzekać (no czasem się zdarza), ale o wiele trudniejsze wbrew pozorom wydaje mi się znalezienie rzeczy, które naprawdę nas cieszą. Trzeba szukać w drobnostkach, tyle powiem. Nastawienie również jest ważne, nawet bardzo ważne, ale nie zastąpi pracy, którą czasami trzeba włożyć w realizację podejmowanego przez nas zadania. Akceptacja siebie - również bardzo ważne. Nie popieram jednak opcji akceptowania swoich wad, jeżeli możemy je zmienić na lepsze. Wcale nie jest trudno wyzbyć się lenistwa, bałaganiarstwa i wielu innych złych nawyków czy cech. Naprawdę ;).
  Cudne zdjęcia jak zawsze.
  Zastanawiam się, czy lubisz te moje wypociny w komentarzach :D.
  BLOG | BLOG 2

  OdpowiedzUsuń
 64. Masz rację - powinniśmy się cieszyć każdą, nawet najdrobniejszą rzeczą :) Życie jest tylko jedno, musimy je wykorzystać jak najlepiej!
  Zapraszam na nowy post - KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 65. Jestem osobą pozytywną i zawsze staram się myśleć pozytywnie. Wiadomo czasami się nie da. Bo sprawdzian za sprawdzianem. Brak czasu dla siebie powoduje, że nic się nie chce. I dopada nas dołek. Myślę, że u mnie szczęście przeważa. Potrafię cieszyć się z małych pierdół. Tak samo z prezentów. Tak samo cieszy mnie laurka od siostry na urodziny jak i wymarzony telefon. Dla mnie liczy się pamięć. Myślę, że też duży wpływ na to, że czerpię radość z codzienności. Jest to, że tatę widuję tylko w weekendy, bo pracuje za granicą. Każdy dzień jest wtedy wyciskany na maksa. I to przekłada się też na dni kiedy taty nie ma.

  Pozdrawiam :)
  http://perypetieoliwii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 66. Bardzo interesujący post. Podoa mi się bardzo pierwszy punkt, z utworzeniem tych list :) Świetne zdjęcia.
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 67. ja nie mam problemów z czerpaniem szczęścia z życia, ale twój post naprawdę mi pomógł ;) a szczególnie pierwsza metoda, która wydaje się genialna!

  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 68. Twoje posty są świetne! Zawsze takie pozytywne i motywujące <3
  W jakim programie przerabiasz zdjęcia? ( nie pamiętam, czy już się o to pytałam xd)
  Zapraszam do mnie:
  http://hellomyflower.blogspot.com/2015/09/autumn-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 69. Wow, świetnie to napisałaś! Zgadzam się z Tobą w 100%, powinniśmy doceniać życie w każdej chwili i cieszyć się drobnostkami :)
  A zdjęcia piękne! :)

  OdpowiedzUsuń
 70. Twój post na prawdę daje do myślenia :)
  Według mnie najważniejsze jest zmienienie nastawienia, bo tak na prawdę to ono o wszystkim decyduje i pogodzenie się z niektórymi rzeczami co czasami jest dość ciężkie...

  be-different-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 71. Wspaniale to napisałaś kochana,wiesz że uwielbiam Twoje posty:),a Twoje włosy są idealne<3 :):*

  OdpowiedzUsuń
 72. Dokładnie. Ja nigdy nie mogłam się zmotywować do biegania, teraz biegam już 2 miesiące i mimo tego, że na początku jest mi ciężko, po 30 minutach biegu czuję euforię, a jeszcze bardziej się cieszę, jak widzę efekty! jejku, świetne masz włosy! :3

  http://pineyx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 73. Bardzo ciekawie napisane!
  http://zapiski-nastolatki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 74. Mądre słowa ;) ładne zdjęcia.
  http://modoemi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 75. Twoje mosty są bardzo motywujące!
  Jesteś cudowna!
  Zapraszam do nas <3
  fashion--twins.blogspot.com

  Pozdrawiamy cieplutko kochana <3

  OdpowiedzUsuń
 76. Wow ! Świetny blog i post ! Stylizacja również cudowna :)) Obsrwuje :)
  Zapraszam do mnie i zachęcam do obserwowania oraz komentowania :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 77. Właśnie to jest najgorsze - doceniamy coś dopiero wtedy, gdy to stracimy na dobre. Fajny pomysł z tym kalendarzem. Zgadzam się z tym, że trzeba cieszyć się z tego, co mamy teraz i robić wszystko, aby być w danej chwili szczęśliwym, a nie za rok, tydzień i tak dalej. :)
  Arleta!

  OdpowiedzUsuń
 78. Bardzo ciekawe i przydatne porady :)
  Zgadzam się z Tobą. Trzeba cieszyć się życiem i wykorzystywać je w 100%, żeby później nie żałować :)
  Piękne zdjęcia i świetny nowy design *.*
  http://everything-by-me.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 79. Lista szczęścia jest mega! :) Masz przepiękne włosy :)
  Ptysiablog

  OdpowiedzUsuń
 80. Ale masz piękne włosy ! ;)
  A z tym co napisałaś zgadzam się w 100% ;)

  OdpowiedzUsuń
 81. Wyglądasz naprawdę pięknie;-) bardzo przydatne porady;-)
  She Imagination - kliknij

  OdpowiedzUsuń
 82. Jakie piękne zdjęcia - wyglądasz cudnie! :3 Jeżeli chodzi o treść - popieram. Powinniśmy przemieniać te nasze małe nieszczęścia na rzeczy pozytywne, ale grunt to nastawienie!
  http://obudzona-ze-wschodem-slonca.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 83. Dzięki za komentarz ;)
  Bardzo ciekawy post! Uwielbiam twoje włosy, są przepiękne :)

  http://mademoisellejuliet.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 84. Warto się cieszyć z małych rzeczy bo to one tworzą wielkie historie :)


  Obserwuję :) Zapraszam do siebie
  http://granatowedrzwi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 85. Właśnie dostałam od Ciebie baaardzo miłego kopniaka naładowanego zdrową energią! Życie jest za krótkie na marnowanie je na listę nieszczęścia :)

  Zapraszam do mnie na osobiste napompowanie swojego ego :) COUSE YOU'RE FUCKIN PERFECT!

  Pozdrawiam cieplutko
  Idealna
  LadyinBlack

  OdpowiedzUsuń
 86. Muszę przyznać, że ten post dał mi trochę do myślenia. Ludzie zatracili się w "wielkim szczęściu" - kariera, pieniądze.. A zapomnieli w tym wszystkim o drobnych rzeczach, które także mogą cieszyć!
  Świetny post i piękne zdjęcia :)

  upannymuffinki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 87. Życiem cieszy się ten kto po pierwsze docenia ten wyjątkowy dar oraz ten kto szuka w nim zalety nie skupia się na wadach.
  http://blogujzangie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 88. wooow *.*jak ty się blogowo rozwijasz :3
  cudowny nagłówek :D mogłabym go oglądać bez końca ♥
  pomysł na listę szczęścia i nieszczęścia jest świetny! postaram się wcielić to w życie, może pomoże mi to w cieszeniu się życiem :D
  uwielbiam Twoje notki, barrdzo motywują :*
  też cudne zdjęcia, masz wspaniała urodę :) też bluzka mi się podoba :P
  3maj się ^.*

  stylowana100latka.blogspot.com - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 89. świetny post! ;-) zapraszam do mnie będzie mi milutko .;> ! ;*
  obs za obs ? :))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję z całego serca za każdy komentarz i obserwację!