2015/08/29

Back to school: Moje sposoby na skuteczną naukę + *MEGA ROZDANIE*

Niestety ten moment musiał kiedyś nadejść. Miesiące pełne smutku i depresji niebawem się zaczną... Ee tam! Przecież nie będzie tak źle (ktoś mi kiedyś tak powiedział i już więcej nie pozwoliłam mu szerzyć tej obłudy po świecie). Akurat w tym roku rozpocznę naukę w szkole średniej. Dostałam się do wymarzonego liceum na wybrany przeze mnie profil. Dzisiaj przygotowałam dla Was post o nauce. Uczyńmy z niej także coś pozytywnego, ponieważ w sumie nauka nie jest taka całkiem zła (co ja piszę...). Postanowiłam zdradzić Wam moje sposoby na skuteczną naukę:


ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE MIEJSCE DO NAUKI
Nie potrafię się uczyć, gdy wokół mnie panuje bałagan. Najlepiej, więc najpierw uporządkować wszystko, znaleźć dobre miejsce i tam zabrać się do nauki. Ważne też, aby wokół panowała cisza i spokój. Wtedy łatwiej jest się nam uczyć. Jeśli komuś to nie przeszkadza, a pomoże w większym zrelaksowaniu się to można również włączyć ulubioną muzykę.


KALENDARZ PRZEDE WSZYSTKIM
Bez kalendarza lub notesu, w którym zapisuję terminy sprawdzianów, kartkówek itp. to ani rusz. Dzięki temu nie zapomnimy o niczym i będziemy o wiele lepiej zorganizowani.


DOBRZE PLANUJ
Zazwyczaj w niedzielę, robię sobie plan na cały kolejny tydzień. Ściśle ustalam sobie wtedy czas, jaki mam poświęcić na naukę na dany przedmiot, aby zdążyć w każdym dniu ze wszystkim.


TO CO MASZ ZROBIĆ JUTRO, ZRÓB DZISIAJ
Jeśli tak się zdarzyło, że masz dużo zadań na lekcję, którą będziesz mieć znów dopiero za parę dni, a jednak dzisiaj masz dzień wolny to już teraz zrób to, co zostało Ci zadane. 


NIE ODKŁADAJ NIC NA OSTATNIĄ CHWILĘ
Jak wiadomo dla każdego nauczyciela to jego lekcja jest najważniejsza i niewiele może interesować go fakt, że w danym dniu mamy już zapowiedziany inny sprawdzian, więc często jeden dzień będzie od nas wiele wymagał. Najlepiej zacząć przygotowania jak najwcześniej. Mając jeszcze sporo czasu do sprawdzianów, możemy sobie śmiało rozłożyć czas, który poświęcimy na naukę.


ZA NAUKĘ BIERZ SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ
Od razu, gdy przychodzisz do domu ze szkoły, daj sobie chwilę na zjedzenie obiadu, przebranie się. Najlepiej tuż po tym przygotuj się na drugi dzień do szkoły - spakuj podręczniki, zeszyty, które będą Ci potrzebne jutro i przygotuj ubranie, które chcesz założyć w następnym dniu (zaoszczędzimy czas rano). A następnie dobrze jest odrobić wszystkie zadania, pouczyć się na kolejny dzień, a wieczorem już odpoczywać.


POZYTYWNE NASTAWIENIE
Jeśli do nauki będziemy się brać z negatywnym nastawieniem i pretensjami "a po co to? to mi się nie przyda" to niewiele może to wnieść dobrego. Powinniśmy wiedzieć, że nawet te niepotrzebne informacje, których się uczymy, pomagają nam rozwijać nasz mózg. Musimy również wiedzieć, że uczymy się dla nas samych, kształtując w ten sposób nasz umysł.


SŁYSZEĆ, A SŁUCHAĆ TO DWIE INNE BAJKI
Ciężko jest przezwyciężyć pokusę otworzenia brudnopisu i rysowania w nim własnego zoo, ale jeśli chcecie zaoszczędzić sobie czasu na naukę w domu to lepiej powstrzymać tą nieopartą chęć bazgrania i zacząć słuchać nauczyciela, który tłumaczy przerabiany temat na lekcji. Jeśli jego mówienie prędzej doprowadza Cię do zaśnięcia na ławce to otwórz książkę i sam zacznij zgłębiać się w dany wątek.


DOBRZE PROWADŹ ZESZYTY
Od zawsze mam tak, że lubię, gdy moje zeszyty wyglądają estetycznie, a wszystko jest na swoim miejscu. Sprawdza się to później przy nauce, ponieważ jest ona wówczas o wiele przyjemniejsza. Każdy ma swoje pojęcie estetyki, więc po prostu prowadźmy nasze zeszyty tak, abyśmy my sami się w nich jakoś odnajdywali, a nauka nie sprawiała nam problemów.


ZWYKŁA NAUKA - ZAPAMIĘTYWANIE
Każdy ma swój własny sposób na zapamiętywanie. Akurat ja powtarzam parę razy tekst w głowie i przechodzę dalej. Powtarzam później (nie patrząc na tekst) wszystko, czego przed chwilą się uczyłam i ruszam z kolejnymi punktami.


MNEMOTECHNIKI
Gdy czasem coś jest naprawdę ciężkie do zapamiętania, słowa są trudne i nie potrafią mi za żadne skarby wejść do głowy to decyduję się na innowacyjne formy zapamiętywania. Tworzę sobie krótki wierszyk lub tworzę jeden skrót wszystkich kolejnych ważnych pojęć i ta dam! Od razu wbija się to w moją pamięć i to na baaardzo długi czas. Warto poczytać o mnemotechnikach trochę więcej, ponieważ wiele z nich niezwykle pomaga.


ZAKREŚLACZE - KOLORAMI WSPOMAGAJMY PAMIĘĆ
Zakreślacze zaczęłam używać dopiero w trzeciej klasie gimnazjum i naprawdę efekty mojej nauki były o wiele, wiele lepsze. Jestem wzrokowcem i często po kolorze udało mi się zapamiętać istotną rzecz w zeszycie. Pamiętajcie tylko, aby nie szaleć z kolorami, bo później wszystko może nam się mylić. Zakreślajcie tylko najważniejsze do zapamiętania informacje.


ROZWIĄZUJ RÓŻNE ZADANIA, ĆWICZ
Matematyka, chemia i fizyka to przedmioty, których tematy trzeba zrozumieć, a dopiero później zabierać się za naukę ważnych pojęć. Po skończonej nauce, warto zrobić samemu np. zadania z podręcznika, robione już wcześniej na lekcji, a później sprawdzić rozwiązania.


RÓB NOTATKI
Jeśli na lekcji z jakimś nauczycielem, niewiele musisz pisać, a wiele na niej zostaje omawiane to warto przed sprawdzianem, zrobić własne notatki, pracując wraz z podręcznikiem (twórz również notatki na bieżąco w trakcie trwania lekcji). Przepisywanie informacji utrwali naszą wiedzę, a dodatkowo to wygodna forma nauki na powtórki przed ważnym egzaminem. Wykonuj również ważne rysunki i staraj się, aby notatki wyglądały dobrze, bo do takich aż chce się zerkać :)


POWTARZAJ RANO
Gdy pouczę się i wstanę kolejnego dnia, wiele ważnych informacji, które wczoraj jeszcze pamiętałam, umyka mi. Najlepiej zatem wstać odpowiednio wcześniej, wziąć zeszyt do ręki i zrobić szybką powtórkę tego, czego uczyliśmy się wczoraj.


UTRWALAJ WIEDZĘ
Rozumiem, że wiele osób jest wyznania - "ZZZ" - "zakuć, zdać, zapomnieć", ale uwierzcie, że takie postępowanie nie ma zbyt wiele sensu. Wiele rzeczy, których obecnie się uczymy może wydać się niezwykle nudnych i niepotrzebnych, ale i tak cała ta nauka dąży również do jednego - egzaminu z działu lub egzaminu na zakończenie szkoły. Lepiej zawsze w wolnych chwilach przypominać sobie rzeczy, których ostatnio się nauczyliśmy, a mogliśmy je już zapomnieć.


NA LEPSZĄ PAMIĘĆ
witaminy z grupy B, magnez (znajduje się m.in.: w mleku), cynk (znajduje się m.in.: w orzechach), potas (znajduje się m.in.: w bananach), fosfor (znajduje się m.in.: w serach), żelazo (znajduje się m.in.: w migdałach)
_________________________________________________________________________________

KONKURS!
Wakacje się kończą, wiele się podczas nich wydarzyło i jak też wcześniej wspomniałam o tym, że na blogu pojawi się jakiś konkurs. Zatem dziś przychodzę do Was z mega rozdaniem, które wspólnie przygotowałyśmy dla Was z innymi blogerkami :) Zasady są proste, a nagrody myślę, że naprawdę warte zgłoszenia.

ZASADY:
*za każdą dodatkową  +1 los
1. Obserwować blogi organizatorek: Mileny, Patrycji, Julii, Julity, Miśki, Poli oraz mój :)
2. W komentarzu napisać swój e-mail.
*3.  Polubić nasze fanpages: Mileny, Miśki, Poli, Julity i Julii.
*4. Zaobserwować nasze instagramy: Mileny, Patrycji, Julii, Julity, Poli, Miśki oraz mój.
*5. Wstawić podlinkowany baner:NAGRODY:
paczka Julity, paczka Poli, paczka Patrycji, paczka Miśki, paczka Mileny, paczka Julii, paczka ode mnie


WZÓR KOMENTARZA ZGŁOSZENIOWEGO:
Obserwuję blogi jako: 
Obserwuję instagramy jako:
Lubię fanpages jako: (imię i pierwsza litera nazwiska)
Baner: TAK/NIE (link)
E-mail:


UWAGA: Aby konkurs się odbył, musi być minimum 20 zgłoszeń.
Zapraszam Was serdecznie do wzięcia udziału w naszym rozdaniu :)
___________________________________________________________________________
Dzisiaj trochę dużo w jednym poście, ale mam nadzieję, że wpis Wam się spodobał i zdecydujecie się również wziąć udział w rozdaniu, w komentarzu wysyłając swoje zgłoszenie.
A powracając do pierwszej części postu - jakie są Wasze sposoby na naukę?

156 komentarzy:

 1. Świetne rady co do nauki! Ja zawsze staram się organizować tak czas, by była chwila na odpoczynek i naukę i przyjemności :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post, naprawdę bardzo pomocny! :)
  Co do konkursu, to powodzenia wszystkim! A ja także wezmę w nim udział :D
  Obserwuję blogi jako: Dominika Hajduk
  Obserwuję instagramy jako: onlydomixo
  Lubię fanpages jako: Dominika H
  Banner: TAK, link niżej.
  http://rikaa-blog.blogspot.com/
  E-mail: rikaa554@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł na konkurs, życzę wszystkim powodzenia! :)) Świetne sposoby na naukę, o niektórych wiedziałam, o innych nie, także skorzystam. :) Moją podstawową zasadą, która przy nauce bardzo mi pomaga, to po skończonych lekcjach zjeść obiad i od razu wziąć się za naukę. :)) Podobnie właśnie Ty też napisałaś. ^^
  Pozdrawiam ♥
  http://princessdooomiii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam serię bts :-), a Twój post jest niezwykle przydatny. Sama stosuję te "triki",ale niewiele osób o nich pamięta. Widzę, że zaczynasz nowy rozdział w swoim życiu, nową szkołę - powodzenia! :-) Jeżeli masz ochotę to u mnie na blogu również jest seria bts, a jedną z notek przeznaczyłam na 3 rzeczy, o których warto pamiętać idąc do nowej szkoły. :-)
  Pozdrawiam serdecznie, minimalnia.blogspot.com :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja akurat jestem słuchowcem, więc jeśli mam uczyć się np. na sprawdzian to wystarczy, że przeczytam (na głos) kilkukrotnie notatkę. Poza tym czasami mam takie dni, że sama z siebie się uczę, bo mam na to ochotę :D Ps. mam takie same biurko i nadstawkę :) Biorę udział w konkursie!
  Obserwuję blogi jako: Oliwia Oleszczyk
  Nie posiadam Instagrama: -
  Lubię fanpages jako: Oliwia O. (Podałaś link do profilu na fb Miśki więc zaprosiłam Miśkę do znajomych :) )
  Baner: NIE
  E-mail: Littleredcherrysmile@vp.pl
  Powodzenia! Mój Blog - klik

  OdpowiedzUsuń
 6. też w tych roku idę do szkoły średniej i przyznam że strasznie sie boje, ew ale mam nadzieje ze badzie to najlepszy okres w moim życiu! A napewno z Twojego posta wezmę jakieś rady :) Co do słuchania to mam problem, jestem niestety lub stety jestem wzrokowcem, ew. Tak po za tym powodzenia w liceum!!

  Obserwuję i zapraszam też na mojego bloga i mam nadzieję, że zostaniesz ze mną dłużej :) http://beautyis-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Twoje sposoby na naukę są świetne!
  Ja mam zawsze problem z tym, by od razu wziąć się za naukę i wszystko odkładam :(

  mój blog - korneliakuzma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post!:) Bardzo pomocne porady dla osób uczących się:) powodzenia w nowym roku szkolnym!:)

  OdpowiedzUsuń
 9. genialne wskazówki! podpisuję się pod wszystkim, dodałabym może kolorowe karteczki "przypominajki" :)

  1.obserwuję blogi jako: ☾ i. polacco
  2. e-mail: izka.polak@gmail.com
  3. obserwuję instagramy jako: i.polacco
  4. baner w kolejnej notce:)!
  powodzenia wszystkim!<3

  trochę mnie - klik!

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow. Nie widziałam jeszcze tak starannego i przemyślanego postu z serii "Back to school". Większość wskazówek w tych postach są powtarzane jak mantry i wszystkie są takie same, chociaż każda z nich niczego nowego nie pokazuje. Ty zwróciłaś uwagę na każdy szczegół, każdy moment podczas siedzenia nad książkami. Bardzo fajne rady, które naprawdę muszą być skuteczne. Inspirujący post, dobra robota. :)
  Sztuka parzenia herbaty [klik]

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne rady! Na pewno skorzystam ;)

  https://blackwhiteandnavyblue.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne rady i na pewno postaram się z nich skorzystać w ciągu roku szkolnego :)

  leutey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. świetne porady, ja na szczęście zakończyłam już swoją edukację :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny post! Bardzo przydatny! Na pewno skorzystam! :)
  Uwielbiam czytać Twoje rady. Zawsze są ciekawe i przydatne :*
  Super! Udział w rozdaniu oczywiście biorę :**


  Obserwuję blogi jako: Momos
  Obserwuję instagramy jako: xshego
  Lubię fanpages jako: Kinga M.
  Baner: TAK ( BLOG - klik )

  E-mail: momosblog1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Mega przydatny post , na pewno skorzystam ;)
  http://krze20.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. dobry poradnik! według mnie podstawą jest dobrze prowadzony zeszyt/notatki- z tym o wiele wiele łatwiej idzie nauka, kiedy wszystko jest uporządkowane i nie trzeba się domyślać i domniemywać co dotyczyło tego, a co tamtego, a może wogóle nie do tego tematu. poza tym popieram też zakreślacze, o wiele łatwiej zapamiętać ważne rzeczy kiedy są zakreślone.
  podoba mi się ten post - konkretny, rzeczowy i pomocny. super! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Twój blog ma w sobie to coś, dlatego zostaję u Ciebie na dłużej! Jeśli spodoba Ci się mój blog, dołącz do obserwatorów, a ja jak najszybciej odwdzięczę się tym samym. :)

  http://rubik514.blogspot.com/2015/08/desert.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 18. mega rady, zakreślacze są super, mi też ułatwiają naukę :)


  Mój blog - klik

  OdpowiedzUsuń
 19. Megaa mega mega przydatny post !!
  Dawno takiego świetnego nie czytałam !!
  Uwielbiam jak piszesz !
  Świetne rady !
  Jesteś świetna ! :)

  A teraz :)
  Obserwuje blogi jako Aleksandra Galon.
  Email --> sikoreczka23451@gmail.com
  Oczywiście obserwuje instagramy jako --> xxlloveollxx
  Baner niestety nie moge bo usunelam ostatnio swojego bloga . ale jak tylko wróce (planuje ) to dam link do waszych blogów :)

  Dziękuje że mogę wziąźć udział ;) powodzenia wszystkim :" :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Obserwuję blogi jako: Dominika Sdhjsdjsd
  Obserwuję instagramy jako: sytluuva
  Lubię fanpages jako: Dominika S
  Baner: Tak
  Link: KLIK
  email: dominika_25@onet.pl
  Super post! Bardzo rozwinięty :) Na pewno skorzystam z porad :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Tez jestem wzrokowcem i zakreślacze i inne tego typu naprawdę sie sprawdzają:) ja w tym roku kończę liceum (matura mhm) więc polecam skupić sie najmocniej na przedmiotach, które bedziesz zdawała na maturze :)
  Pozdrawiam, byminia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Obserwuję blogi jako: Kicu.
  Obserwuję instagramy jako: kicuu
  Lubię funpages jako: Agata K.
  baner: TAK http://kicuu.blogspot.com
  e-mail: kicek2398@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo ciekawe oraz przydatne rady. Ja raczej używam tych samych sposobów na naukę. Śliczne zdjęcia! :D
  Życzę wszystkim powodzenia! :*
  Chciałabym wziąć udział w konkursie... ale niestety nie mogę zaobserwować bloga Miśki i Patrycji, ponieważ nie wyświetla mi się to co mogę ich zaobserwować... Czy to mnie wyklucza?
  http://everything-by-me.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetny post! Tez dopiero w 3 klasie gimnazjum zaczelam korzystać z podkreślaczy/zakreslaczy.

  http://momentforme-jessica.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetne porady! Napewno skorzystam! Szukałam dużo takich porad i tylko tu znalazłam to co chce! Masz bardzo fajnie to opisane. Zwięźle, konkretnie i na temat. Pozdrawiam i biorę udział w konkursie!
  E-mail ania1231769@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Obserwuję blogi jako: Justi
  Obserwuję instagramy jako: crazy_strawberry14
  Lubię fanpages jako: Justyna Bartnik
  Baner: TAK www.szalonaa-ja.blogspot.com

  E-mail: justibartnik@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo fajny i treściwy post. Nie mogę wyjść z podziwu jak pięknie prowadzisz zeszyt. Ja zawsze na studiach pierwsze strony piszę ładnie, a potem... Dużo też zależy tu od nauczyciela. Jak są slajdy, to mam więcej czasu na ich przepisanie, a jak dyktuje, to czasem ledwo nadążam w ogóle pisać, dlatego kompletnie się nie staram :p

  OdpowiedzUsuń
 28. Super porady! Ja mam kalendarz i zawsze wszystko sobie planuje :)
  Obserwuję blogi jako: Barbara Piatczyc
  Obserwuję instagramy jako: natalovvka
  Lubię funpages jako: (imię i pierwsza litera nazwiska) Natalia P
  baner: NIE
  e-mail: nata050697@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Świetne rady! Ja planowałam zrobienie takiego posta i prawdopodobnie będzie w poniedziałek :) Zdjęcia są piękne! Obserwuję!
  PS. Po dniach piszę się odmienioną nazwę miesiąca np. sierpnia :>

  Zapraszam na nowe DIY
  Stylizacje, moda, uroda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za komentarz!
   Czekałam, aż ktoś zwróci na to uwagę :D Akurat w kalendarzach (w moim obecnym i zeszłorocznym kalendarzu szkolnym) daty są zapisywane w konkretny sposób, nie stosując odmian, więc również tworząc materiały do notki, skorzystałam z takiej formy i jest to do zaakceptowania :) Wiadomo jednak, że już przy opowiadaniach na języku polskim, które wymagają od nas pełnej poprawności gramatycznej, nie zdecydowalibyśmy się na taki krok.
   Pozdrawiam! :)

   Usuń
 30. Bardzo fajnie wskazówki ;) Zawsze używam zakreślaczy i kolorowych karteczek i to niezwykle pomaga!

  Obserwuję blogi jako: Alicja Sosnowska
  Obserwuję instagramy jako: sosnowskay
  Lubię fanpage jako: Alicja S
  Baner: TAK http://crejzzzooll.blogspot.co.il/

  E-mail: crejzzzooll@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 31. Bardzo przydatne rady! ;)
  Biorę udział, obserwuję jako Niuntis;)
  niuntis@gmail.com
  pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga:
  niuntis.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 32. ja czasami nie potrafię się skupić, gdy nie robię dwóch rzeczy na raz albo, gdy nie słucham muzyki. nie wiem dlaczego, ale tak jest..również jestem wzrokowcem :)

  http://muffinpeach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 33. Bardzo przydatne rady :)
  Pozdrawiam,
  Szwajjka

  OdpowiedzUsuń
 34. Obserwuję blogi jako: Shubidu
  Obserwuję instagramy jako:_shubidu_
  Lubię funpages jako: Weronika Ch
  baner: TAK http://shubiduoff.blogspot.com/
  e-mail: weronikachudy7@gmail.com

  Bardzo fajne sposoby na naukę :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Wreszcie jakiś lepszy i ambitniejszy post z serii BTS. Bardzo nie lubię się uczyć, mimo że nie jest to dla mnie jakaś ogromna trudność. Jeszcze większą nienawiścią darzę odrabianie prac domowych. To okropny pożeracz czasu, a mi się wcale nie nudzi. Zawsze mam do roboty coś niezwiązanego ze szkołą. Dobrym pomysłem na naukę jest pisanie wierszyków, choć u mnie nie we wszystkich dziedzinach się sprawdza. Ciekawe jest, że zdarzyło mi się parę razy lepiej napisać test, do którego uczyłam się w ciągu przerwy "po łebkach" przed lekcją, niż kiedy zakuwałam dwie/trzy godziny poprzedniego dnia ;)
  Pozdrawiam i życzę powodzenia w liceum!
  Truth of Thunder | Heaven in Black

  OdpowiedzUsuń
 36. Obserwuję blogi jako: Kasia Kasia
  Obserwuję instagramy jako: nie mam instagrama
  Lubię fanpages jako: Kasia P.
  Baner: TAK: mój blog - klik♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. plus:
   e-mail: kasiakasiablog@gmail.com
   a jednego bloga nie zaobserwowałam, bo dla zaproszonych czytelników. ale pozostałe tak.:*)

   Usuń
 37. 1. Obserwuję blogi jako: Via Martyna
  2. e-mail: viamartyna@gmail.com
  *3. Polubiłam jako Martyna Zasadzińska
  *4. Obserwuję jako: martynazasadzinska
  *5. baner dodany na blog via-martyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 38. + mój e-mail : kasiakasiablog@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 39. Masz świetne pismo! chcę spróbować szczęścia i biorę udział :)

  Obserwuję blogi jako: Unrealizable Dreams
  Obserwuję instagramy jako: forgotten_._angel
  Lubię fanpages jako: Kaśka W
  Baner: NIE
  E-mail: tomoe_chan@onet.pl
  Miłego wieczorku (´。• ω •。`)

  OdpowiedzUsuń
 40. Wspaniałe rady! Ten ppost naprawdę jest świetny! Na pewno skorzystam bo u mnie zawsze marnie z nastawieniem ;)
  U mnie również rozdanie :)
  ROZDANIE NA BLOGU!

  OdpowiedzUsuń
 41. Obserwuje blogi jako: Sylwia czarno czarna
  instagramy jako koci_kocur
  facebook jako Sylwia S
  mój e mail s.skurnog@wp.pl
  Moją metodą na dobrą naukę są fiszki, piszę wszystko na małych karteczkach, a także organizuje dobrze czas i wszystko zapisuje :P

  OdpowiedzUsuń
 42. Uwielbiam takie posty, bo mimo że wiem jak się uczyć, to jednak takie rady zawsze się przydają. Ja przede wszystkim korzystam z pozytywnego nastawienia, kolorowych zakreślaczy i notatek ^^
  Świetny post i zdjęcia :)
  Powodzenia wszystkim (dla tych którzy biorą udział w konkursie)
  Obseruwuję i pozdrawiam
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 43. Super rady ! :))

  http://dreaaammss.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 44. przydatne :)
  agnieszka-gromek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 45. Ja się nie zgodzę tylko z jednym punktem. Dla mnie nauka od razu po zjedzeniu obiadku i spakowaniu się i odrabianiu lekcji jest bez sensu, zdecydowanie wolę wyjść przed tym na spacer :P
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz! Mnie wystarczy spacer w formie powrotu ze szkoły do domu lub wyjście z psiakiem na dwór jeszcze przed nauką ;)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 46. Świetne rady odniosle nauki i zapamiętywania :)
  Klikniesz w linki w nowym poście będę wdzięczna ;))

  OdpowiedzUsuń
 47. Bardzo dobre rady :) Wszystkie faktycznie działają, choć nie jestem przekonana co do nieustannego powtarzania wszystkich informacji z danego działu itp - za dużo nauki, która przez krótki okres czasu może nam się w ogóle nie przydać, a jedynie nas przepracować ;)

  Pozdrawiam, Klaudia :)

  OdpowiedzUsuń
 48. Świetne rady kochana :)
  http://malwinabeczek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 49. Świetne rady, ja niestety podchodzę bardzo sceptycznie do nauki i nie umiem tego zmienić ;c

  Obserwuję blogi jako: GabissXv
  Obserwuję instagramy jako: -
  Lubię fanpages jako: Gabriela K
  Baner: TAK, gabissxv.blogspot.com, w zakładce konkursy
  E-mail: gabi18XD76@wp.pl
  :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Bardzo dobre porady i świetne zdjęcia. :) Ja mam w tym roku ważne egzaminy, więc z pewnością skorzystam.
  Pozdrawiam!
  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 51. Świetne porady :) Część z nich już stosuję :P
  +obserwuję

  http://life-passion-dream.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 52. Świetne sposoby na naukę. Sama z większości korzystam.
  Czy to Twoje notatki na tych zdjęciach? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za komentarz!
   Tak, to są moje notatki :)

   Usuń
 53. Świetne rady :)
  http://martiinaz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 54. Obserwuję blogi jako: Klara_Blog
  Obserwuję instagramy jako: kaaaroos
  Lubię funpages jako:Karolina S.
  baner: TAK http://life-passion-dream.blogspot.com/
  e-mail: klara_blog@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 55. Napracowałaś się nad tym postem... Moje sposoby na naukę to częste powtarzanie na głos, zaznaczanie na kolorowo. Przede wszystkim muszę mieć cieszę i nie mogę siedzieć w miejscu, łatwiej się skupię chodząc po domu :)


  olivia-olivviaa.blogspot.com (kliknij)

  OdpowiedzUsuń
 56. Bardzo przydatne rady! Na 100% skorzystam z którejś z nich jak nie ze wszystkich :)

  Obserwuję blogi jako: Julia Rogalka
  instagramy: xjulgax
  fanpages : Julia Rogalka
  baner: mam, julgasapce.blogspot.com ;)
  e-mail: xpaperheroesx@gmail.com

  Trzymam kciuki za pozostałych uczestników i czekam na wyniki!

  OdpowiedzUsuń
 57. Świetne sposoby, z części korzystam ! :D Hahaha jeszcze się szkoła nie zaczęła a ty już mnie zmotywowałaś do nauki hahhaha :D ! ♥
  KLIK-BLOG

  OdpowiedzUsuń
 58. Bez kalendarza ani rusz.. co do tych wierszyków kiedyś jak nie mogłam nauczyć się końcówek czasowników do każdej z osób, na niemiecki to zaczęłam podkładać to do melodii. Wszystko zdane na 5 :D haha naprawdę polecam, świetny sposób !

  Pozdrowionka

  http://roksana-kedzierska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 59. Ja zawsze miałam problem z tym, że robiłam coś na ostatnią chwilę.Próbowałam to zmienić czasami wychodziło ale na krótki czas :D No ale nocki zarywałam i jakoś dawałam radę. Najważniejsza jest dobra organizacja.

  OdpowiedzUsuń
 60. Wszystkie rady są przydatne :)
  http://blogujzangie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 61. Obserwuję blogi jako: Design Chanel
  Obserwuję instagramy jako: holliss_
  Lubię fanpages jako: Marta O
  Baner: TAK designchanel.blogspot.com
  E-mail: contactdesignchanel@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 62. Świetny post :) i piękne zdjęcia do niego :)

  Zapraszam do mnie:

  agatakphotography.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 63. Wszystko co w tym poscie napisałas to prawda :3 !
  Obserwuję :)
  Zapraszam do siebie :)
  littlejewel97.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 64. ja zobacze jeszcze jak w tym roku bedzie mi szlo z nauka;)

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 65. Obserwuję blogi jako: LittleLazyTeen
  Obserwuję instagramy jako: littlelazyteen
  Lubię funpages jako: Lidia L.
  baner: TAK http://wirtualne-marzenia.blogspot.com
  e-mail: littlelazyteen@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 66. Obserwuję blogi jako: Nogitsune
  Obserwuję instagramy jako: _nogitsuune_
  Lubię fanpages jako: Paulina J.
  Baner: TAK http://nogitsuune.blogspot.com/
  E-mail: padlinawampir@gmail.com

  Ja póki co pierwszy raz postanowiłam korzystać z kalendarza, jakoś nigdy nie miałam potrzeby nic w nim zapisywać. :)

  OdpowiedzUsuń
 67. Ja bez zakreślaczy nie wyobrażam sobie nauki. To podstawa!
  Ogólnie świetne rady. :)

  Pozdrawiam, I am Angelika - klik!

  OdpowiedzUsuń
 68. Obserwuję blogi jako: Gosia Woźniak
  Obserwuję instagramy jako: gosiawozniak1998
  Lubię funpages jako: Gosia W
  baner: TAK http://body-hair-life.blogspot.com
  e-mail: gosiawozniak1998@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 69. świetny blog!:*
  macie dosc standardowych, oklepanych i nudnych blogów na których w większosci jest to samo? Tak? Ja tez! dlatego właśnie założyłam mojego. ZAPRASZAM! http://samsukier.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 70. Lubię te posty back to school :D Wiele z tych sposobów sama zawsze stosuję np z tym kalendarzem, ale inne mogą się przydać!

  milkyalpaka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 71. świetne rady moja droga ! :)

  http://fashionelja.pl

  OdpowiedzUsuń
 72. Bardzo fajne rady :):)

  www.Anita-Turowska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 73. Obserwuję blogi jako: Natalia Natka
  Obserwuję instagramy jako:natalia_natka1
  Lubię funpages jako: Natalia Ż
  baner: NIE
  e-mail: natalia-natkaaa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 74. Kolory, zaznaczanie i notowanie zawsze się u mnie sprawdzały :)
  Ptysiablog

  OdpowiedzUsuń
 75. Wszytko świetnie napisane :))) ja też robię podobnie ;)
  Jak zobaczyłam te oczy narysowane to masz duży TALENT!!
  http://roksanablogg.blogspot.com/2015/08/back-to-school1.html

  OdpowiedzUsuń
 76. gratuluję tak dobrego wpisu, widać, że włożyłaś w niego sporo pracy ♥
  najlepsze jest jedno miejsce do nauki, o wiele łatwiej się skupić :)
  z planowaniem zawsze mam problem, zazwyczaj wszystko odkładam na ostatnią chwilę i wychodzi całkiem dobrze, ale mam wyrzuty, że mg być lepiej gdybym poświęciła więcej czasu.
  zarówno powtarzanie po przebudzeniu, jak i przed snem sprawia, że łatwiej zapamiętujemy :).
  Nie słyszałam o mnemotechnikach, choć jedną z nich stosuję w przypadku problematycznych słów czy zwrotów do zapamiętania :D zaraz wygoogluję o tym więcej ;)
  bardzo ciekawe ujęcia zdjęć ♥
  3maj się ^.*
  +mogłabym Cię prosić o dwa kliki w linki w najnowszym wpisie? :*

  stylowana100latka.blogspot.com - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 77. Naprawdę dobre porady :D Bez kalendarza ani rusz ;) W mojej nauce brakuje mi przede wszystkim systematyki, muszę nad tym popracować. Piękny zeszyt ;)

  justmajka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 78. dużo włożyłaś pracy w tego posta i było warto!
  mój sposób na nauke to notatki:)

  http://polowcia--blog.blogspot.com //zapraszam na pierwszy post z serii back to school!

  OdpowiedzUsuń
 79. Mnie cięzko jest nie odkladac czegos na ostatnia chwile niestety.. to moja wada, bo potem nie mam na nic czasu ;/

  Sandryyshen - KLIK:)

  OdpowiedzUsuń
 80. Super triki i fajny pomysł na rozdanie :)
  edanaa.blogspot.com/?m=1 -klik ❤

  OdpowiedzUsuń
 81. Natalia, twoje porady są bardzo przydatne i aż jestem zdumiona, że są ludzie tak poukładani jak ty! Powinnam wziąć z Ciebie przykład :D

  Obserwuję jako: Tina Bennett
  Lubię fanpages jako:Agata Zawada
  Baner:NIE
  e-mail: agatenka99@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 82. Obserwuję blogi jako: Klaudia Wojtas
  Obserwuję instagramy jako: dusianov
  Lubię funpages jako: Klaudia W
  baner: TAK
  http://dusianov.blogspot.com/
  e-mail: dusianov@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 83. Jestem wzrokowcem, więc mniej jak najbardziej pomagają kolorowe pisaki, przylepki itp. Wtedy kojarze sobie wszystko i pamiętam czego się uczyłam :)

  Zapraszam na mojego bloga, może zostaniesz na dłużej? (klik)

  OdpowiedzUsuń
 84. Jejku, replikacja...aż przypomniała mi się ta nieszczęsna biologia w 1 liceum :D
  Co do nauki, to masz rację, jednak ja nie potrafię od razu zacząć się uczyć po szkole i najlepiej mi się myśli w godzinach wieczornych czy nocnych. :)

  http://pineyx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 85. Super sposoby :) http://zapiski-nastolatki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 86. Świetny post <3
  Zapraszam do mnie na nowy post może wspólna obserwacja ?
  Kllaudy.blogspot.com Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 87. Świetny wpis i porady, ja też zawsze powtarzam materiał rano :)

  Zapraszam do mnie: http://monyikafashion.blogspot.com >klik<

  OdpowiedzUsuń
 88. fajne sposoby, sama z nich korzystam ! :3
  Pozdrawiam cieplutko.
  stay-possitive.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 89. Obserwuję blogi jako: Edyta H.
  Obserwuję instagramy jako: tarxjant
  Lubię fanpages jako: Edyta H
  Baner: TAK allthesnuff.blogspot.com
  E-mail: edytka249@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 90. Genialny posty, widać, że włożyłaś w niego sporo pracy. Bardzo przydatne rady i na pewno jakiś sposób spróbuję wdrążyć w życie :)
  Pozdrawiam!
  swiatmegi

  OdpowiedzUsuń
 91. duzo dobrych rad, ja zazwyczaj na początku roku je przestrzegam a potem różnie :P oby w tym było inaczej

  OdpowiedzUsuń
 92. Obserwuję blogi jako: Wiktoria Ktoś
  Lubię funpages jako: Wiktoria F
  e-mail: wiktoriaktos73@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 93. Bardzo fajne sposoby na naukę ^^ Ja nie korzystam z kalendarzyka, ponieważ szybko z niego rezygnuje, bo za nim go znajdę i dowiem się co mam zrobić to wolę spojrzeć na moją tablicę korkową, na którą przyczepiam karteczki z datami sprawdzianów i innych :)
  Ja od zawsze stosuję kolorowe długopisy, ale w tym roku postawiłam na zakreślacze, ponieważ wydają mi się bardziej "widoczne" wśród tych wszystkich literek i notatek w zeszytach :)

  dusiowata-dusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 94. Super rady, na pewno niektóre zastosuje u siebie, choć juz nie ucząc sie w szkole lecz na studiach, gdzie nauki jest jeszcze więcej (niestety) :(
  Pozdrawiam i życzę dużo zapału do nauki i pozytywnego myślenia, http://pallmathesecond.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 95. Obserwuję blogi jako: Marlena Marszałek
  Lubię fanpages jako: Marlena M.
  Baner: Nie
  E-mail: marlena_marszalek@onet.pl
  :)

  OdpowiedzUsuń
 96. Muszę sb to wszystko przypomnieć podczas roku szkolnego ;).
  Obserwuję blogi jako: lovesummer
  Baner: NIE
  E-mail: lovesummer7800@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 97. Fakt krásne fotky! Super školské potreby :)

  OdpowiedzUsuń
 98. Jak dla mnie najlepszą metodą jest uważne słuchanie na lekcji ;)

  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 99. świetny post! super foty!
  jessicagorczyca.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 100. Świetne rady!
  Staram się robić wszystko dokładnie tak jak napisałaś.
  Tylko czasem mam problem ze skupieniem się i sluchaniem na lekcji :)
  Zalezy jaki przedmiot i nauczyciel :)

  live-telepathically.blogspot.com kliik

  OdpowiedzUsuń
 101. ale ładny post;d

  kataszyyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 102. Obserwuję blogi jako: Asiulczi
  Lubię funpages jako: Asia T.
  baner: TAK http://by-asiulczi.blogspot.com
  e-mail: asiatt6@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 103. Obserwuję blogi jako: Ailis Em.
  Obserwuję instagramy jako: -----
  Lubię funpages jako: Karolina Orita B
  baner: TAK http://triki-psychiki.blogspot.com/
  e-mail: oviedo.em@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 104. Obserwuję blogi jako: Lyanna
  Obserwuję instagramy jako: NIE
  Lubię funpages jako: Maria N.
  baner: TAK http://lynnspassions.blogspot.com
  e-mail: ryska91@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 105. Obserwuję blogi jako: Ola Rachańczyk
  Obserwuję instagramy jako: alekran_
  Lubię fanpages jako: Ola R
  Baner: TAK http://olarachanczyk.blogspot.com/
  E-mail: ola.rachanczyk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 106. ja muszę się w końcu przekonać do kalendarza bo naprawdę ułatwia organizacje;)
  Jak masz czas poklikaj proszę w linki w poście;)

  OdpowiedzUsuń
 107. Świetne zdjęcia oraz rady :). U mnie kalendarz to absolutna podstawa, bo mnóstwo rzeczy zapominam ;) O mnemotechnikach nigdy nie słyszałam, ale na pewno o tym poczytam :).

  OdpowiedzUsuń
 108. Obserwuję blogi jako: Zdzisława Imianowska
  Obserwuję instagramy jako:nie
  Lubię fanpages jako: Zdzisława I
  Baner:NIE
  E-mail:rybkazg2@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 109. Obserwuję blogi jako: Klaudia Prokop
  Obserwuję instagramy jako: pro.kop
  Lubię fanpages jako: Klaudia Prokop
  Baner: Nie
  E-mail: klaudusia22@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 110. To są bardzo dobre sposoby na naukę oraz organizacje w roku szkolnym.

  OdpowiedzUsuń
 111. Obserwuję blogi jako: lizzie
  Obserwuję instagramy jako: lizzie33333
  Lubię funpages jako: Elżbieta Ś.
  baner: NIE
  e-mail: lizzie@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 112. Obserwuję blogi jako: Kama Gvxxy
  Lubię funpages jako: (imię i pierwsza litera nazwiska): Kamila J.`
  baner: nie
  e-mail: kamca@onet.pl

  Powodzenia wszystkim;)

  OdpowiedzUsuń
 113. Jejku, ale pięknie piszesz! :o

  OdpowiedzUsuń
 114. Twoje sposoby są świetne!
  Muszę wcielić w życie większość z nich i bardziej się zorganizować, może się uda :D
  Ale pięknie piszesz! :)

  OdpowiedzUsuń
 115. yhym .. ja prawktycznie mam takie same sposoby jak ty ^^

  http://Fidanzataa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 116. super pomocne rady :)
  eunikovakinga.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 117. Obserwuję blogi jako: Nicol Peters
  Obserwuję instagramy jako:darknestofworld
  Lubię fanpages jako: Nikola Sójka
  Baner: nie
  E-mail:princessdara@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 118. Obserwuję blogi jako: Kinaaa 99
  Obserwuję instagramy jako: kinaaa.99
  Lubię funpages jako: Kinga A
  baner: TAK http://kinaaa99.blogspot.com/
  e-mail: kinaaa99@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 119. Obserwuję blogi jako:
  Obserwuję instagramy jako: Kicajka99
  Lubię fanpages jako: Marti Z.
  Baner: TAK http://kicajkaka.blogspot.com/
  E-mail: martineczka02@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 120. Obserwuję blogi jako: Zuzia Placek
  Obserwuję instagramy jako: zaczytana_13
  Lubię fanpages jako: Zuzanna P.
  Baner: TAK www.my-seamless-life.blogspot.com
  E-mail: werzuza123.vp.pl@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 121. Świetne, nieoklepane rady i cudowne zdjęcia *-* Z wielu sama korzystam, ale o mnemotechnikach słyszę chyba po raz pierwszy... Wydają się ciekawe, więc lecę zgłębić ten temat :D
  hey-i-am-ann.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 122. Obserwuję blogi jako Paulina Stachyra
  baner: https://plus.google.com/103990863907004917634/posts/5vxu1nJxcE4
  paulina.st91@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 123. Obserwuję blogi jako: Anna Czarnecka
  Lubie FP jako Anna Czarnecka
  baner : http://kosmetykowy-swiat-ani.blogspot.com/?m=0
  Instagram: Nie
  Mail: annaczarnecka21@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 124. Obserwuję blogi jako: kanwuje czytam testuję
  Lubię funpages jako: Acne skin
  e-mail: ewcius1991@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 125. Obserwuję blogi jako: Ina #P
  *Obserwuję instagramy jako: -
  *Lubię funpages jako: -
  *baner: TAK http://murky-rainbow.blogspot.com/
  e-mail: qaul.ina@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 126. Obserwuję blogi jako: MD BŻ
  Obserwuję instagramy jako: -
  Lubię fanpages jako: -
  Baner: TAK http://groundbreaking-beauty.blogspot.com/
  E-mail: groundbreakingbeauty@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 127. Obserwuję blogi jako: Sabina eM
  Obserwuję instagramy jako: xsabina1
  Lubię funpages jako: Sabina Matusik
  baner: TAK http://123binka.blogspot.com/p/rozdania.html
  e-mail: sabinkaemm@gmail.com

  Obserwuję wszystkie blogi, oprócz bloga Patrycji, ponieważ odmowa uprawnień.. :( Pisze coś takiego: Ten blog jest otwarty tylko dla zaproszonych czytelników...

  OdpowiedzUsuń
 128. Obserwuję blogi jako: Nadia
  Obserwuję instagramy jako: -
  Lubię funpages jako: -
  baner: TAK http://malinowyskarbiec.blogspot.com/
  e-mail: jo-jo-a@wp.pl

  Wszystkie blogi obserwuję, oprócz bloga Patrycji, ponieważ "Ten blog jest otwarty tylko dla zaproszonych czytelników".

  OdpowiedzUsuń
 129. Obserwuję blogi jako: Vanama Yuuki
  Obserwuję instagramy jako: Vanama Yuuki
  Lubię funpages jako: Vanama Y
  baner: NIE
  e-mail: vanamayuuki@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 130. Obserwuję blogi jako: Vanama Yuuki
  Obserwuję instagramy jako: Vanama Yuuki
  Lubię funpages jako: Vanama Y
  baner: NIE
  e-mail: vanamayuuki@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 131. Obserwuję blogi jako: Monika Łaznowska
  Obserwuję instagramy jako: -
  Lubię funpages jako: Monika Ł
  baner: NIE
  e-mail: monika_laznowska@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 132. Obserwuję blogi jako: domena_x
  Obserwuję instagramy jako: mrynia2
  Lubię funpages jako: Dominika Nowak
  baner: NIE
  e-mail: emogirl31@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 133. Obserwuje jako: Julka Dżulka
  Obserwuje ig jako: j.vlcia
  Lubie fb jako: Julka R.
  Baner NIE
  E-mail juliarutkowska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 134. Obserwuję blogi jako: Compelling .
  Obserwuję instagramy jako: xshego
  Lubię fanpages jako: Kinga M.
  Baner: TAK http://compellling.blogspot.com/
  E-mail: cooompelling@gmail.com


  OdpowiedzUsuń
 135. Obserwuję blogi jako: daryyl
  Obserwuję instagramy jako: 666.apostol
  Lubię funpages jako: NIE
  baner: TAK daryyl.blogspot.com
  e-mail: duska5489@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 136. Masz piękne pismo :o
  Obserwuję blogi jako: Katherine Risso
  Na insta jako: nie
  E-mail: kate.olesiak@gmail.com
  Lubię funpages jako: Kasia Olesiak
  Banner: nie

  OdpowiedzUsuń
 137. Obserwuję blogi jako: Mariska93 ( blog Patrycji niestety, ale otwarty tylko dla zaproszonych czytelników )
  Obserwuję instagramy jako: psychodelax3
  Lubię funpages jako: Anita S
  baner: TAK www.psychodelax3.blogspot.com ( dodany z linkiem do bloga rilseee - nie dodawałam tych samych zdjęć z różnymi linkami )
  e-mail: anitasadlo@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 138. Obserwuję blogi jako: Ewka501
  Obserwuję instagramy jako: ewelina0404
  Lubię fanpages jako: -
  Banner: TAK, http://cosmetics-rainbow.blogspot.com/
  E-mail: ewka501@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 139. Obserwuję blogi jako: J.M.K. Janas (blog jednej z was jest tylko dla zaproszonych czytelników, nie można go zaobserwować :()
  Obserwuję instagramy jako:NIE
  Lubię funpages jako: Kasia K
  baner: NIE
  e-mail: j.m.k.janas@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 140. Obserwuję blogi jako: Carmen Carmel (jeden jest tylko dla zaproszonych osób :()
  Obserwuję instagramy jako: NIE
  Lubię funpages jako: Koralina C
  baner: NIE
  e-mail: krawkass@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 141. Obserwuję blogi jako: juka3002

  Obserwuję instagramy jako: misiaaa_333

  Lubię funpages jako: (imię i pierwsza litera nazwiska) Julka Borek

  baner: TAK (link) http://moje-pasje-by-juka3002.blogspot.com/

  e-mail: madiju@wp.pl

  Bloga patrycjii nie da się zaobserwować :(

  OdpowiedzUsuń
 142. A jednak blog patrycji się da :)

  OdpowiedzUsuń
 143. Witaj.Mialabys moze jakis zeszyt na sprzedaż,bardzo dobrze zapłacę :) widze ze masz ładne pismo i można by sie z niego uczyć

  OdpowiedzUsuń
 144. Ciekawy wpis, ja lubię korzystać z rozwiązań niekonwencjonalnych, np hipnoza do nauki się u mnie fajnie sprawdza.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję z całego serca za każdy komentarz i obserwację!