2014/05/31

TumblrWakacje się zbliżają. Za niedługo zacznie się wystawianie ocen, a teraz jest jeszcze czas na ostatnie poprawki. Ten tydzień był już mam nadzieję, że ostatnim z tych najgorszych tygodni w tym roku szkolnym. W poniedziałek wyjeżdżam z moją klasą na trzydniową wycieczkę, do której początkowo byłam sceptycznie nastawiona, ale aktualnie nie potrafię się jej doczekać. W najbliższym czasie na blogu z pewnością pojawi się post o moich wakacyjnych planach, a tymczasem przygotowałam dla Was mix moich postów z tumblr'a, którego zdecydowałam się w końcu po długim namyśle założyć i od tego czasu staram się aktywnie na nim działać :)

 Spojrzeć na świat innym okiem. Zauważyć to, czego wcześniej nie widzieliśmy. Zachowywać się naturalnie. Nie zwracać uwagi na wzrok innych. Pomimo dziwnej wizji świata, którą mam okazję obserwować, staram się zachować resztkę zdrowego rozsądku, lecz patrząc na codzienne działania pewnych ludzi, którzy wzajemnie się niszczą - jest ciężko…

 To wszystko, co dziś uważamy za pewne i w pełni nam znane w przyszłości może się zmienić, zniknąć, uciec…


Wspomnienia... Tylko ich nic nie jest w stanie nam odebrać. Mimo tylu lat, zmian w naszym życiu, one wciąż pozostają w sercu. Uzupełniają przeszłość szczęściem, dają siłę w teraźniejszości i pomagają budować przyszłość.


Nie martw się! Nie zawsze Cię rozumiem, a nawet i nigdy, ale czuję, gdy jest coś nie tak. Nie potrafię mówić i robić wszystkich innych rzeczy, które należą do cech ludzi. Za to mam serce, którym potrafię kochać bezgranicznie, mam duszę, która pragnie bezpieczeństwa i odczuwa wszelkie Twoje emocje lepiej niż ktokolwiek inny. Nie krzycz po mnie, gdy czasem zrobię coś źle. Nie wiem, jaka rzecz, którą uczynię może też taka być. Oczekuję tylko, abyś mnie przytulał, kochał i opiekował się mną do końca moich dni.


Pod maską szczęścia i radości, kryje się smutek i zagubienie. Błądzisz i nie potrafisz odnaleźć siebie. Uciekasz, ale nie wiesz, gdzie biec. Szukasz pomocy, ale nie wiesz nawet, komu możesz ufać. W przyjacielu odnajdujesz osobę, której nie znałeś nigdy dotąd. Wszystko śmieje Ci się prosto w twarz. Nie rezygnuj. Krocz własną drogą. Nie ukazuj swojej niemocy innym w obliczu problemów. Rób swoje, a reszta jakoś się ułoży.


 Biegła, nie wiedząc jeszcze gdzie. Znalazła się w głębi lasu wśród wysokich drzew lekko przysłaniajacych poświatę księżyca. Nie wiedziała, która drogą uciekać dalej. Przerażenie uginało jej nogi, lecz adrenalina dodawała siły. Czuła mroźne powietrze bijące w jej skórę. Jej oddech stawał się coraz cięższy, aż wreszcie zwolniła i ciężko dysząc usiadła przy pniu drzewa, na mokrej trawie. Z dala usłyszała jeszcze głośne nawoływanie jej imienia. Wstrzymała oddech wraz z zerwaniem się wiatru. Czekała, próbując ułożyć kawałki straconej w świecie własnej duszy…


Ulotne chwile są do złapania. Od Ciebie zależy jak długo będziesz je trzymał w dłoni. Musisz je wypuścić, aby dać szansę kolejnym kolażom rzeczywistych wspomnień, które możesz w każdej chwili odtworzyć w duszy. Nie ma sensu przystawać przy jednym. Kolejne rzeczy czekają.


 I często tym jednym, jedynym pragnieniem, które każdy z nas czasem odczuwa jest pragnienie nicości. Wstręt do jakichkolwiek działań, wynikający z  ograniczeń narzucanych przez rzeczywistość.


 W życiu trzeba podejmować trudne decyzje. Stąpać twardo po ziemi, obierając realne cele. Żyjąc marzeniami, nic nie osiągniemy. Najpierw trzeba pogodzić się z szarością dni, a dopiero później zastanowić się, jak wyglądałyby z małym promykiem słońca.
Życie jest niczym teatrzyk marionetek. Zrywając się ze sznurów, sam spoglądasz na los innych, którzy nie potrafią się uwolnić. Nie potrafisz im pomóc. Nawet między Twoim bliskim przyjacielem a Tobą, zerwany sznur nie będzie już nigdy więcej tak samo mocny, jak wcześniej. Zauważasz, że to wszystko było złą grą. Nieudolnym dążeniem donikąd.


Możesz osiągnąć wszystko. Zdobyć każdy szczyt jaki sobie wymarzysz. Dojść do wyznaczonego celu. Nie możesz się jednak nigdy poddać, zwątpić i odkładać snów na później. Ich spełnienie jest na wyciągnięcie ręki. Tracąc wiarę już na początku drogi, nie zdołamy osiągnąć nic. Możesz podróżować po świecie, pomagać ludziom, dawać im nadzieję na lepsze jutro, zmieniać ich marzenia w plany, uśmiechać się każdego dnia, być szczęśliwym. To, że nikt w Ciebie nie wierzy, nie jest ważne. Poddaj się pomysłom innych, ale w ciszy realizuj najskrytsze sny, by złamać reguły i któregoś dnia odwrócić swoje życie do góry nogami.


Rzeczywistość ucieka. Przemija jak wiatr. Czasem zmienia się w huragan i niszczy wszystko wokół. Warto stąd uciec. Choć na chwilę oderwać od siebie tą kulę przy nodze i zapomnieć. Zapomnieć o tym, co jest i pędzić szlakiem niewyznaczonych konkretnie dróg.Nieważne ile błędów popełnisz, jak wiele problemów sobie przysporzysz. Ważne, że wśród własnego życia, potrafisz też spojrzeć na życie innych i im pomóc. Pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.


 Napajać się przeszłością i czerpać naukę z błędów, żyć teraźniejszością, rozplanowując przyszłość.


Nieważne, jak głęboki jest ten ocean, na jakim poziomie jesteś Ty. Ważne, że będziesz z całych sił starał wypłynąć się na jego powierzchnię, nie patrząc na przepłyniętą już drogę.


 "Wszys­tko, co się opłaca po­siadać, opłaca się również, aby na to czekać." ~ Marilyn Monroe

Zapraszam na mojego tumblr'a: yudemere
W komentarzach podajcie również linki do swoich :)
Na kolejny post zapraszam w sobotę o 20:00.

12 komentarzy:

 1. Bardzo fajny tumblr, świetne zdjęcia i przypisane do nich cytaty!
  A co do szkoły, ja właśnie dzisiaj zmykam na szkolną wycieczkę na cały tydzień. A jak wrócę, to już niewiele dni pozostanie do wystawienia ocen.

  http://waysaboutme.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne cytaty :) a przede wszystkim - zazdroszczę wycieczki! uwielbiam te klasowe, a niestety w tym roku nigdzie nie jedziemy :(

  OdpowiedzUsuń
 3. http://mildclouds.tumblr.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę Ci takiej wycieczki :) U mnie w szkole są tylko jednodniowe ;/

  OdpowiedzUsuń
 5. znakomicie<3
  crazy-life-by-angelika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. wycieczki są super <3 piękne, inspirujące zdjęcia !
  http://coeursdefoxes.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne cytaty i zdjęcia! Magiczne! c;

  ~~~~~
  juliettexoxo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. śliczne zdjęcia, uwielbiam tumblr :)


  http://littleworldnessy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Hi,

  I would like to let you know that we are selling
  high PR Tumblr blogs. I think as a webmaster, you know the importance of having backlinks from high PR
  blogs. And you also know how costly it can be to have backlinks to this high PR
  blogs.

  Well I would like to inivte you and take a look at our offer.
  At very cheap price, you can have your own high PR Tumblr were you can use as backlinks to your site.


  If your interested, please visit: http://bit.ly/highprtumblr

  Thanks

  Feel free to surf to my webpage; Cheap High PR Tumblr Blogs

  OdpowiedzUsuń
 10. Hi,

  I would like to let you know that we are selling high PR Tumblr blogs.
  I think as a webmaster, you know the importance of having backlinks from high
  PR blogs. And you also know how costly it can be to have backlinks to this high PR blogs.


  Well I would like to inivte you and take a look at our offer.
  At very cheap price, you can have your own high PR Tumblr were you can use
  as backlinks to your site.

  If your interested, please visit: http://bit.ly/highprtumblr

  Thanks

  Stop by my site :: Cheap High PR Tumblr Blogs

  OdpowiedzUsuń
 11. Your means of describing all in this post is actually good, all
  can simply know it, Thanks a lot.

  Feel free to surf to my site; backlinks

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję z całego serca za każdy komentarz i obserwację!